Menu
Časopis Chip

Nejlepší nové smartphony

Nejlepší nové smartphony

Vysoký výkon, zářivý displej a skvělý fotoaparát u špičkového smartphonu nestačí. Musí také nabídnout něco navíc. Otestovali jsme nejlepší modely.

Zákazníci od špičkových smartphonů očekávají kromě výkonu a pěkného displeje i dlouhou výdrž na baterii, skvělé zpracování, nejnovější operační systém a skvělou kvalitu zvuku při hovoru. Standardem už jsou v této kategorii také technologie LTE Cat.6 (300 Mb/s), HD Voice a Voice over LTE.

blackberry-priv-11-p-nahled

Výrobci ovšem, chtějí svému špičkovému modelu dodat navíc status výjimečnosti a vybavit ho nějakou zajímavou funkcí. V případě smartphonu Galaxy S7 Edge je to zahnutý displej, firma LG u svého špičkového modelu G5 nabízí modularitu a smartphone BlackBerry je vybaven výsuvnou hardwarovou klávesnicí, a navíc patří, co se týká kvality hlasu při telefonním hovoru, mezi ty nejlepší. Pokud jde o dodatečné funkce u smartphonu Lumia 950 XL, Microsoft vyzdvihuje hlavně funkci Continuum. Špičkové modely musí mít i špičkový výkon a i v roce 2016 se v tomto směru výrobcům podařilo udělat pořádný krok kupředu. Pokud vás zajímá, který ze špičkových smartphonů dosáhl v našich testech nejlepších výsledků, přečtěte si červencový Chip. 

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání