Menu
Časopis Chip

První 4K Blu-ray přehrávače

První 4K Blu-ray přehrávače

Měli jsme příležitost vyzkoušet si nové médium UHD i nové UHD Blu-ray přehrávače. Vyplatí se do této technologie investovat?

Filmového materiálu je zatím málo, ale UHD Blu-ray disky i přehrávače mají rozhodně své výhony. Vysoké rozlišení ale není hlavním důvodem, proč bychom si naši testovací sestavu chtěli pořídit domů. Streamované 4K video se nemůže srovnávat s kvalitně připraveným UHD Blu-ray diskem. Nepodporuje totiž zatím zobrazení v režimu HDR, a právě z HDR obrazu jsme byli nejvíc nadšeni.

 Zjednodušeně řečeno umožňuje technologie vysokého dynamického rozsahu, aby bylo možné těsně vedle sebe s dostatečnými detaily zobrazovat velmi tmavé a extrémně světlé části obrazu, aniž by se vzájemně rušily. To je ale možné jen díky tomu, že součástí obrazových dat jsou i HDR informace, které musí umět zpracovat televizor s OLED nebo LCD obrazovkou a segmentovaným podsvícením panelu.

Pokud vás zajímají technické podrobnosti i naše zkušenosti s touto technologií, přečtěte si zajímavý článek z červencového vydání časopisu Chip. 

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání