Menu
Časopis Chip

4K Video Downloader

4K Video Downloader

4K Video Downloader | Foto: CHIP

Díky programům od vývojářské komunity Open Media LLC můžete pracovat s nástroji, které vám umožní snadné stažení a konverzi internetových videí ze serverů YouTube v nejvyšší možné kvalitě. Freeware - Chip 07/2017.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Občas se objeví programy, které svou funkčností doženou nebo dokonce předčí jejich komerční konkurenty.

Pro práci s videem, audiem a fotografie přinášíme hned 4 programy - Video Downloader, YouTube to MP3, Video to MP3, Stogram a Slideshow Maker. Jde o programy se strohým vzhledem, ale to lepší funkčností:

4K Video Downloader umožňuje stahovat video, zvuk a titulky z YouTube v nejvyšší možné kvalitě a tak rychle, jak jen je vaše internetové připojení schopné. Stahování je jednoduché - stačí zkopírovat video odkaz z vašeho prohlížeče a kliknout na »Paste Url« a je hotovo! Stahovat je možné jednotlivá videa, dávky nebo celé playlisty a ukládat je do formátů MP4, MKV, M4A, MP3, FLV, 3G a nechat automaticky vygenerovat plyilisty M3U pro hudební přehrávače. Program dokáže odděleně stahovat i textové titulky a ukládat je do formátu SRT nebo je vložit přímo do videosouborů MKV. Program dále podporuje 3D videoformáty a nová 360° videa. Kromě YouTube jsou podporovány servery Vimeo, SoundCloud, Flickr, Facebook a DailyMotion.
4K YouTube to MP3 je podobný program úzce specializovaný na stahování hudebních videosouborů a jejich konverzi do MP3, M4A a OGG. Program dokáže stahovat i hudbu, která je připojena na internetových stránkých, a má připravené funkce pro zjednodušený export hudby do iTunes. Dále obsahuje jednoduchý přehrávač pro rychlou kontrolu zpracovávaného obsahu.
4K Video to MP3 je převodník, který nabízí převody videa na počítači do MP3. Jeho funkce opět vycházejí z parametrů výše uvedených programů.
4K Stogram se specializuje na dávkové stahování fotografií a videosouborů z jednoho nebo více instagramových profilů.
4K Slideshow Maker je jednoduchý nástroj pro tvorbu slideshow z fotografií. Jako zdroj může posloužit sbírka snímků z lokálního disku nebo přímý import z Instagramu. Připojit je možné hudbu na pozadí. Program obsahuje jednoduchý přehrávač pro zobrazení náhledu. Možnosti nastavení programu jsou sice omezené, ale celkem přijatelně automatizované. U každého snímku je možné nastavit délku přehrávání a zapnout animaci. Výstup je možné optimalizovat podle předpřipravených profilů až do kvality Ultra 4K HD.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • Bez registrace

Licence freeware neobsahuje žádná omezení.

Videa na Youtube jsou uložena v různé kvalitě. Stačí si předvolit váš profil a už se vás 4K Video Downloader nebude na nic ptát. Hudbu můžete stahovat po jednotlivých skladbách nebo pohodlně po celých playlistech. Nastavit můřete formát a kvalitu hudby. Do projektu Slideshow Makeru můžete nahrát obrázky z počítače nebo z instagramového profilu. Po kontrole náhledu už stačí vybrat jen profil výsledného videa.

Všechny programy od této vývojářské komunity existují i ve verzích pro Mac (OS X 10.9 a vyšší) a Linux (Ubuntu). Případně je možné verze pro Windows instalovat na přenosné USB flash disky. 

Seznam všech plných verzí v Chipu 07/2017.

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení