Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Plány Microsoftu pro Windows 10

Plány Microsoftu pro Windows 10

Fluent Design, funkce Timeline a vylepšení v oblasti ochrany dat: Velká jarní aktualizace Windows 10 je zde

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Windows 10 zná jen dvě roční období: s želenou pravděpodobností uvádí Microsoft vždy na jaře a na podzim zásadní upgrade tohoto operačního systému. Připravované aktualizace nesou kódové označení Redstone, takže máme za sebou loňský podzimní upgrade Redstone 3 a nově se do našich počítačů instaluje aktualizace vyvíjená pod názvem Redstone 4, respektive Windows ve verzi 1803. Již nyní se přitom v Redmondu pracuje na aktualizaci Redstone 5, kterou můžeme očekávat letos na podzim. Termíny uvolnění nových verzí Windows 10 Microsoft příliš dopředu nesděluje, jelikož se až do posledního okamžiku opravují objevené chyby a aktualizace se často odkládají.

Zvídaví uživatelé mají ale prakticky vždy možnost vyzkoušet si nové funkce Windows 10 daleko dříve, než se celá aktualizace začne v rámci služby Windows Update instalovat do počítačů po celém světě. Slouží k tomu tzv. Insider Program, do kterého se může zaregistrovat každý uživatel Windows 10 prostřednictvím svého účtu Microsoft (v rámci firemních počítačů může být tato možnost zakázána). Používání vývojových verzí má samozřejmě svoje rizika, takže určitě nedoporučujeme instalovat aktualizace Windows 10 v rámci Insider Programu do počítače, na kterém potřebujete každý den pracovat. Aby zmírnil možná rizika instalace aktualizací a testování vývojových verzí uživateli, umožňuje Microsoft celkem snadný návrat k předchozí, funkční verzi Windows 10.

V červencovém Chipu se podíváme na nové funkce, přicházející s jarní aktualizací Windows 10, a poodhalíme dlouhodobé plány Microsoftu, zahrnující i přebudování tohoto operačního systému pro jeho používání na různých hardwarových platformách.

1(1)(1)(1)(1)(1)(1)(1)(1)(1)(1)(1)

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání