Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Superfotosmartphony

Superfotosmartphony

Kvalitní fotoaparát je prakticky nejdůležitějším kritériem při výběru nového smartphonu. To, co bylo loni považováno za špičku, je dnes prakticky standardem.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Před rokem jsme v Chipu přinesli velký test nejlepších fotosmartphonů. Nejlepší loňské modely sice stále fotí úžasně, nicméně špičkové telefony se kvalitou posunuly opět o něco dál. Proto jsme pro vás do Chipu 7/2018 připravili nový srovnávací test, ve kterém najdete i nejnovější modely smartphonů.

Prakticky všichni výrobci totiž radikálně zvýšili kvalitu snímačů i objektivů a na pomoc si stále častěji volají umělou inteligenci. Díky tomu dnes i amatérský fotograf zvládne na mobilu v automatickém režimu pořídit snímek, nad jehož přípravou by se zapotil i profesionál. 

Softwarová úprava se na výsledné podobě snímků podílí stejně důležitou měrou jako hardware snímače a objektivu. Přestože nabízí všechny testované fototelefony bohaté možnosti manuálního nastavení parametrů snímku, naprostá většina uživatelů logicky fotí v automatickém režimu, který je pro běžné situace mnohem rychlejší. 

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨