Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

CleverPrint

CleverPrint

CleverPrint | Krabice: koláž CHIPu

CleverPrint je aplikace na optimalizaci tisku z pohledu snížení spotřeby nákladů na tisk a zrychlení celého procesu. Vytváří i optimalizované PDF soubory. Plná verze - Chip 07/2019.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Pokud často tisknete a kromě vyšších nákladů za inkousty vám karmu ničí i spotřeba papíru, použijte CleverPrint. 

Originální náplně do tiskáren nejsou právě levnou záležitostí, a tak se jistě vyplatí hledat cesty, jak na tisku dokumentů ušetřit. Inteligentní virtuální tiskárna CleverPrint se postaví mezi aplikace a lokální nebo síťové tiskárny a s ohledem na úsporu a ochranu životního prostředí optimalizuje tiskové úlohy  – od dílčího výběru souborů k tisku přes jejich automatickou či manuální úpravu až po nastavení výstupu a náhledu výsledku. Pro ujasnění to znamená, že do programu CleverPrint nelze samostatně načíst žádný dokument, lze to udělat pouze tak, že dokument vytisknete z libovolné aplikace (např. z Wordu nebo Firefoxu) a jako tiskárnu vyberete CleverPrint. Poté se otevře jeho okno a vy můžete začít provádět nastavení tisku dokumentu. Touto optimalizací lze pomocí programu docílit až 50% snížení nákladů na tisk a přitom si i celý proces zjednodušit. Program totiž dokáže automaticky upravit stránku odstraněním zbytečných grafik či prázdných míst, možné je i odstraňovat zbytečné stránky či tisknout až 8 stránek na jeden list papíru. Program umí rovněž upravovat šířku okrajů dokumentů, vkládat do nich hlavičky pomocí vlastních šablon a doplnit tištěné výstupy o textový či obrázkový vodoznak s nastavením jeho polohy a průhlednosti. CleverPrint obsahuje nastavení, která pomáhají přímo šetřit inkoust nebo toner. Pokud při tisku klepnete na ikonu »Economical Print«, bude tištěný obraz lehce rozjasněn. Výsledný dokument lze vytisknout na připojené síťové nebo místní tiskárně nebo jej uložit jako soubor PDF. Kromě úspory nákladů, ulehčuje program i práci s tiskem například pomocí správce tiskových úloh. Protože CleverPrint slibuje úsporu nákladů na tisk dokumentů a tuto úsporu zvládne i vyčíslit. Ve spodní části jsou zobrazovány údaje o počtu ušetřených stránek a souvisejících úsporách dřeva, vody, emisí CO2 a kilowatthodin elektrické energie.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze v ceně 1 000 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory.  Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Mezi hlavní úsporné funkce programu CleverPrint patří tisk více stránek dokumentu na jeden list papíru. K dispozici je nastavení 2, 4 nebo 8 stran na jeden list. Vybrané stránky lze z tisku odstranit. Díky hromadnému přístupu k tisku souborů lze nastavené úpravy aplikovat pro všechny stránky pro zjednodušení a zrychlení procesu tisknutí. Hromadně lze přidat stránkám i vodotisk, kterým může být standardně text či obrázek a jeho vzhled lze dále upravit. U dokumentů, kde není důležitá použitá grafika, fotky či obrázky, můžete ušetřit barevné náplně tiskárny pomocí předvolby »Remove Graphics«. Funkce odstraní všechny grafické prvky dokumentu a ponechá pouze text.

Nejvíce samozřejmě ušetříte, pokud nebudete tisknout vůbec a dokument uložíte jako obrázek nebo PDF soubor, který následně publikujete na Facebooku, nasdílíte kolegům nebo zašlete e-mailem. Pokud z nějakých důvodů nechcete používat komplexní program CleverPrint, redakce doporučuje sadu dílčích freewarových PDF nástrojů. Například virtuální PDF tiskárnu Print to PDF, konvertor PDF to JPG, PDF Splitter na rozdělování PDF dokumentů, PDF Merge na spojování PDF a konvertor PDF to WORD.

Seznam všech plných verzí v Chipu 07/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení