Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

HDR projects 4

HDR projects 4

HDR projects 4 je fotoeditační nástroj na aplikaci HDR optimalizace, efektů a úprav pomocí přednastavených šablon a filtrů.  Plná verze - Chip 07/2019.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Ani nejmodernější snímače nedokáží zachytit plný barevný rozsah obrazu tak jako lidské oko. S chytrými HDR filtry se lze k ideálu přiblížit.

HDR project 4 se specializuje na optimální aplikaci HDR filtrů a efektů, ať už během několika vteřin pomocí přednastavených profilů či do detailů s jeho pokročilými nástroji. Bezprostředně po nahrání fotografie nabídne program 82 upravených verzí tohoto snímku s různými doporučenými kombinacemi efektů. Výsledné obrázky lze však ještě doladit pomocí 69 (post-processing) efektů a devíti HDR algoritmů s automatickým náhledem včetně nového standardu ultra HDR. Součástí programu jsou samozřejmě také klasické editační nástroje jako nastavení expozice a barevné balance. Novinkou této verze programu je selektivní fotoeditace, kdy není nutné upravovat pouze celou fotografii. Pro rychlé porovnání obrázku před a po provedení změn nabízí program chytrý svislý posuvník přímo na náhledu fotografie, díky kterému je možné rychle porovnávat stav obrázku před úpravou a po úpravě. Veškeré nástroje je možné použít jak v samostatné aplikaci či jako plugin pro Adobe Photoshop a Lightroom.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Pro čtenáře Chipu je připravena plná verze programu HDR projects 4, která bude po bezplatné registraci plně funkční po dobu jednoho roku. Bez updatu na vyšší verzi a bez technické podpory. Licence aktuální prodávané verze vyjde přibližně na 2 300 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Ihned po nahrání fotografie vás program zahrne nabídkami přednastavených profilů s náhledem na efekt provedených změn. Tyto profily jsou rozdělené do kategorií podle fotografovaného předmětu a je možné je dále manuálně obohatit pomocí filtrů a efektů. Program se snaží před provedením jakýchkoli změn zobrazit jejich efekt pomocí náhledu s posuvníkem. Pro lepší porovnání nabízí i režim porovnání na celou obrazovku s libovolným směrem tažení posuvníku. Vyvážení bílé barvy se hodí provést ihned při importu fotografie pro přesnější aplikaci barevných presetů. Stejně tak je možné nastavit potlačení šumu a opravu expozice. Soubory v RAW formátu dokáže program nastavit ještě více do detailů.

Na stránkách vývojáře se nachází zajímavá sbírka on-line tutoriálů na práci s programem a tvorbu efektních fotografií. Pro pokročilejší funkce je k dispozici také PDF manuál. Pokud sbírka vestavěných filtrů a efektů nestačí, je možné ji obohatit pomocí plug-inů. Výrobce nabízí možnost dokoupit další barevné presety pro speciální osvětlení jako například noční fotografování.

Seznam všech plných verzí v Chipu 07/2019


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení