Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Photo Recovery

Photo Recovery

Smazali jste nechtěně fotky nebo máte problémy se čtením paměťové karty z fotoaparátu? S aplikací Photo Recovery ještě nemusí být pozdě. Jde o profesionální nástroj pro obnovu smazaných nebo poškozených fotografií všech možných formátů. Plná verze - Chip 07/2019.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Ve vypjatých chvílích při obnově ztracených fotografií je lepší používat program, který je přehledný a je specialistou právě jen na vyhledání a rekonstrukci obrazových dat.

Pokud dojde ke ztrátě fotografíí, ať už neúmyslně, při nehodě nebo v důsledku technické poruchy, je to těžko vyčíslitelná škoda. Photo Recovery je program, který slouží pro obnovu vymazaných a poškozených fotografií z pevných disků a připojených médií, jako jsou USB flash disky, SD karty, ale i z dokumentů DOC/DOCx, PDF, kde jsou obrázky obsaženy. Z velké části může být program úspěšný i na zformátovaných a poškozených médiích a to i v případě, že se rozpadne systém souborů NTFS/FAT32. V hlavním okně najdete výběr skenování zařízení/disku/složky či souboru. Rychlý sken vyhledává obvyklé soubory fotografií a obrázků JPG, PNG, GIF, TIF a PDF. Další možností je důslednější, ale mnohem pomalejší, sken. Specialitou jsou předvolby pro soubory RAW, které produkují profesionální fotoaparáty. V zobrazeném výběru lze nastavit filtry podle velikosti souborů, což se hodí, když chcete vynechat různé dočasné soubory internetových prohlížečů, a filtr podle rozlišení fotografie. Označené fotografie budou poté zkopírovány do přednastavené složky. Síla záchrany Photo Recovery je dokázána i jeho vlastností obnovit fotky z mnohokrát přeformátovaného disku. Stále však platí zásadní poučka, pokud chcete z určitého disku/media zkusit obnovit fotografie, nic na něj nezapisujte a nepokoušejte se ani kopírovat v rámci jeho struktury. Obnovu nechte na Photo Recovery. Vhodné i pro začátečníky.

  • Jazyk: česky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 1 000 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Hlavní okno, ve kterém je volba skenování Zařízení (USB disk, HDD, paměťová karta) nebo dokumentu Word a PDF. Nastavit lze také různé filtry a míru hloubky hledání. Skenování je možné kdykoli přerušit a zobrazit doposud nalezené fotografie. Výsledné fotografie naleznete v přehledné, abecedně uspořádané tabulce. Pokud zvolíte »Zachovat vybrané fotografie«, překopírují se do přednastavené složkyC:UživatelFotky. Ashampoo Photo Recovery je přeložen do spousty jazyků, v němž nechybí ani čeština.

Program Photo Recovery se při rekonstrukci fotografií zabývá i tzv. metadaty EXIF a IPTC s informacemi o typu fotografického přístroje, nastavení světelných podmínek, GPS souřadnicemi, datem, časem apod., které se rovněž snaží obnovit v co nejkomplexnější podobě. Novinkou je podpora moderních formátů JPEG 2000, WebP a JPEG XR a rozrůstající se podpora nových verzí RAW. 

Seznam všech plných verzí v Chipu 07/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení