Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

WashAndGo 20

WashAndGo 20

WashAndGo je osvědčený nástroj pro očistu počítače od důvěrných dat vznikajících při surfování i další práci s počítačem a také pro odstranění chyb a nestability systému. Obsahuje i modul pro zaručeně neobnovitelné mazání dat. Plná verze - Chip 07/2019.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Potřebujete snadno vymazat zbytky dočasných systémových souborů nebo opravit chyby v registrech? Vyzkoušejte WashAndGo.

Program WashAnadGo při každém spuštění počítače provede sken počítače a vyhledá a odstraní pozůstatky po surfování na internetu: cache prohlížeče a soubory cookie, historii navštívených stránek a mnoho dalších důvěrných stop, které ukládají všechny oblíbené internetové prohlížeče. Samozřejmě podle scénáře nastaveného uživatelem počítače. Program také vyhledá a odstraní chybné záznamy v registrech Windows, nefunkční zástupce na pracovní ploše, nedostupné položky ve složce s nedávno otevřenými soubory a nefunkční položky v seznamu nainstalovaných aplikací (programů) v systému Windows. Prostřednictvím karty »Automation« navíc aplikace umožňuje nastavit si automatické čištění v pravidelných intervalech a to buď při každém spuštění počítače, jednou týdně nebo každý den v zadaný čas. Používání programu je navíc velmi bezpečné, protože nabízí odstranění jen těch položek, u kterých si je téměř 100% jist, že jsou zcela zbytečné a můžete je bezpečně a bez obav smazat. Pouze v případě, že by přeci jen mohlo dojít k problému a případné nestabilitě systému, vytvoří program bezpečnostní zálohu, která vám umožní zrušit všechny změny po dobu 7 dní po očistě počítače.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně cca 800 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Ihned po spuštění provede WashAndGo kontrolu počítače a vyhledá pozůstatky po surfování na internetu a další stopy, které ukládají internetové prohlížeče. Program nalezne i chybné záznamy v registrech a další systémový odpad, vše pak snadno a rychle vymažete kliknutím na tlačítko »Clean«. Aby byla údržba efektivní, je potřeba ji provádět pravidelně. Doporučujeme vám tedy nastavit si na kartě »Automation« spouštění čištění v časovém intervalu, který vám bude nejlépe vyhovovat. Program se může automaticky spouštět buď při každém startu počítače, jednou týdně nebo každý den v zadaný čas. Na kartě »Tool & Helpers« najdete pod tlačítkem »Analyze disk usage« i nástroj »FolderVisualizer« pro analýzu obsahu disku, pomocí nástroje »Securely erase files« bezpečně odstraníte vybrané soubory i celý obsah složek a klinutím na tlačítko »Remove unnecessary software« otevřete Ovládací panely se seznamem nainstalovaných programů a funkcí.

WashAndGo nabízí na kartě »Tool & Helpers« dva šikovné nástroje a tlačítko »Remove unnecessary software« pro rychlý přístup do Ovládacích panelů se seznamem nainstalovaných programů a funkcí. Šikovný nástroj pro analýzu obsahu disku spustíte kliknutím na tlačítko »Analyze disk usage«. Nástroj ihned po svém spuštění prohledá všechny interní i připojené externí disky a nabídne analýzu obsahu disku podle typů souborů a seznam 100 největších souborů. Pomocí nástroje »Securely erase files« bezpečně odstraníte vybrané soubory resp. celý obsah vybraných složek. K dispozici je celkem šest různých metod smazání a následného přepisu místa na disku, kde byly odstraňované soubory uloženy. Samozřejmě platí, že čím bezpečnější metodu zvolíte, tím déle bude celý proces odstranění dat trvat. Funkce »Edit open-with list« nabídne asociace souborů k příslušným aplikacím a své využití najde při problémech s otevíráním souborů například po odinstalacích programů. Zkušenější uživatelé pak mohou na kartě »Settings« upravit nastavení programu tak, aby očista počítače probíhala podle jejich požadavků. 

Seznam všech plných verzí v Chipu 07/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení