Menu
Časopis Chip

Smartphone na zápěstí

Smartphone na zápěstí

Smartphone na zápěstí | Foto: CHIP

Chytré hodinky přináší oblíbené funkce smartphonu a vydrží běh v dešti i plavání. Chip vyzkoušel 15 nejlepších.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Možnost nosit na zápěstí kompletní počítač patřila ještě na přelomu století do kategorie utopických vtipů, ale dnes je to díky moderním chytrým hodinkám běžná a cenově dostupná záležitost. V současnosti představují smartphony jednu z nejrychleji rostoucích kategorií domácích elektronických pomocníků a jejich výrobě se kromě producentů chytrých telefonů věnují i doposud přísně tradiční výrobci hodinek. Chytré hodinky dnes již nejsou jen doplňkem smartphonu, ale samy o sobě zvládnou řadu praktických funkcí.

Milovníci klasických časoměrů se sice mohou moderním chytrým hodinkám posmívat, ale pravda je, že chytrá mašinka na zápěstí přináší řadu praktických funkcí. Kromě klasické služby v podobě zobrazování času a data nabízí chytré hodinky i přehled o ušlých či uběhnutých kilometrech, srdečním tepu a informují majitele o nadcházejících schůzkách. Ty nejlepší hodinky dokážou dokonce v reálném čase tlumočit konverzaci v několika světových jazycích. Pro výlety do neznámého prostředí se hodí i funkce vestavěné GPS a kompas.

Chytré hodinky se navíc čím dál víc snaží vypadat jako ty klasické. Kromě atraktivní možnosti personalizace obsahu a vzhledu displeje nabízí naprostá většina modelů i možnost snadné výměny pásků a k dispozici bývají hodinky různých velikostí, většinou i včetně menších modelů určených pro ženy. Přes veškeré pokroky miniaturiazace však bývají chytré hodinky stále o něco větší, tlustší a těžší než klasické hodinky.

V naší testovací laboratoři jsme podrobně otestovali 15 modelů a v Chipu 7/2019 vám prozradíme jejich silné a slabé stránky.


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení