Menu
Časopis Chip

Propojená e-auta

Propojená e-auta

Propojená e-auta | Foto: eFahrer.com

BMW a Porsche v testu

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 07/2021: Od představení současné generace BMW řady 5 se v Mnichově hodně změnilo. Ještě před dvěma lety BMW zdůrazňovalo, že integrace aplikace Android Auto do vlastních vozidel, tj. možnost spouštět aplikace chytrého telefonu na velkém displeji vozu, by znamenala zpřístupnění a odliv citlivých osobních údajů do Googlu, a proto BMW s Android Auto nepočítá.Tento problém nyní, zdá se, odpadá – facelift luxusního sedanu přináší zásadní aktualizaci softwaru operačního systému, uživatelského prostředí a rozhraní. Nová generace softwaru má vliv i na řízení. Asistenční systémy, které jsou již nyní vrcholem luxusní třídy BMW, byly ještě více zdokonaleny.

Také Porsche připravilo zásadní aktualizaci softwaru pro celou modelovou řadu Taycan: Centrální operační systém je nyní schopen aktualizace OTA (over-the-air) a nabízí možnost zpětného zprovoznění vybraných prvků výbavy, například rozšířeného asistenta pro jízdu v jízdních pruzích, zdokonaleného plánování dobíjení a velmi sofistikovaného tempomatu InnoDrive.

Nahlédněte s Chipem do blízké budoucnosti elektroautomobilů, prezentované na dvou špičkových aktuálních modelech. Více informací najdete v červencovém čísle, které je v prodeji od 23.6.

Obsah: Všechna témata Chipu 07/2021


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení