Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Apple Music Converter

Apple Music Converter

Program Apple Music Converter umí hudební skladby z knihovny iTunes zkonvertovat do běžně používaných formátů pro přehrávání v jakýchkoli zařízeních. Půlroční verze - Chip 08/2017.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Máte knihovnu iTunes plnou skladeb z Apple Music či dalších zdrojů? S užitečným programem z ní můžete veškerou hudbu uložit do počítače.

Žádný majitel iPhonu, iPadu nebo třeba iPodu se neobejde bez aplikace iTunes, která spravuje hudební knihovnu, ze které čerpají hudbu mobilní zařízení od Applu. Kromě vašich hudebních souborů, které do knihovny sami zařadíte, může program iTunes spravovat i hudbu, kterou jste si zakoupili nebo stáhli z Apple Music. O tyto skladby či celá alba byste s koncem předplatného přišli. Řešením je použití aplikace Apple Music Converter, která umí otevřít hudební knihovnu iTunes a extrahovat z ní všechny skladby do samostatných souborů. Výstupním formátem přitom může být klasika v podobě MP3, ale také bezeztrátový FLAC nebo Dolby Digital formát AC3. Dále si můžete zvolit úroveň kvality výstupního souboru – ať už s pomocí připravených profilů, nebo manuálním nastavením datového toku a vzorkovací frekvence. Vytvářené soubory mohou být automaticky pojmenovávány podle zvoleného klíče.

  • Jazyk: česky
  • MacOS, Windows 7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu Apple Music Converter můžete po registraci a aktivaci používat po dobu 6 měsíců, přesně do 31. 12. 2017, bez omezení funkcí a včetně případných aktualizací. Běžná cena licence programu Apple Music Converter je zhruba 1 000 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Aplikace Apple Music Converter se ovládá v jediném okně, kde nejprve tlačítkem »Refresh« načtete obsah hudební knihovny iTunes. Kromě hudebních skladeb může jít o podcasty, audioknihy a jakýkoli další zvukový obsah. Pro výběr je k dispozici i vyhledávač v názvech. Kromě nejznámějšího formátu MP3 může Apple Music Converter exportovat hudební skladby a další zvukový obsah například i ve formátech FLAC (bezeztrátový, vysoce kvalitní formát) nebo AC3, tedy ve formátu prostorového zvuku Dolby Digital. Sami si můžete nastavit datový tok a vzorkovací frekvenci. Program Apple Music Converter není třeba jakkoli nastavovat, ale pokud si nabídku »Options« otevřete, najdete zde pod volbou »Output Files« možnost nastavení klíče pro automatické pojmenovávání vytvářených souborů. K souborům ve formátech MP3 a M4A je navíc možné přidávat tagy.

Pro použití aplikace Apple Music Converter musíte mít v počítači instalovaný i program iTunes, aby bylo možné pracovat s vaší knihovnou hudby. Protože mnoho majitelů iPhonů a iPadů vlastní zároveň i osobní počítač Apple, je program Apple Music Converter k dispozici rovněž ve verzi pro operační systém OS X. Postup práce s programem pro macOS je stejný jako v případě aplikace pro Windows.

Seznam všech plných verzí v Chipu 08/2017

 

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení