Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Bez stresu na internetu

Bez stresu na internetu

Surfování by mělo být zábavné, rychlé a nekomplikované. Máme pro vás užitečné tipy a rozšíření pro internetové prohlížeče.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Uživatel se však v souvislosti s internetem často setká i s méně idylickou situací: okna a záložky se samovolně otevírají a zavírají, objevují se různé hlášky s žádostmi o povolení otevření, nebo prohlížeč zamrzá. Zkrátka když si prohlížeč začne žít svým vlastním životem, je nejlepší věnovat se trochu podrobněji jeho vyváženému nastavení. 

translator-nahled

Jako první začněte volbou pro vás nejvhodnějšího prohlížeče. V prostředí systému Windows jde obvykle o tři hlavní desktopové prohlížeče – s jejich silnými i slabšími stránkami. Většina uživatelů dnes používá aplikace Google Chrome nebo Firefox. Aplikace Microsoft Edge běží pouze pod Windows10 apoužívá ji jen asi pět procent uživatelů – asi stejně jako řekněme trochu exotičtější prohlížeče Opera nebo Vivaldi, které ale stejně používají engine z Google Chrome. Další prohlížeče, jako Cliqz nebo Tor, zase používají upravený základ Firefoxu.

operavpn

Poradíme vám s výběrem vhodného prohlížeče a hlavně pro vás máme zajímavé tipy pro jeho nastavení a množství praktických rozšíření. Zvýší se tak bezpečnost a rychlost a surfování budete mít mnohem pohodlnější.

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení