Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Kompaktní kvalita

Kompaktní kvalita

Malé rozměry, skvělá kvalita snímků – kompaktní fotoaparáty mají stále co nabídnout, ale musíte si umět vybrat ten správný model.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Kompakty fotoaparáty mají pořád co nabídnout. Oproti smartphonům především ještě stále o dost vyšší kvalitu snímků, pohotovost, rychlost a množství funkcí, které zatím mobilní telefony poskytnout prostě nemohou. A hlavně mají objektiv se zommem a lepší světelností. Oproti bezzrcadlovkám a zrcadlovkám jsou většinou kompaktnější – jejich objektiv může zajet do těla, takže se snadněji vejdou do kapsy či batohu. Pravda, nemůžete u nich měnit objektiv, ale to nedělá ani řada amatérských fotografů se svou bezzrcadlovkou. Často totiž zakoupí jeden objektiv v setu a už ho nikdy za jiný nemění.

wie-testen-wir-nahled

Je ale třeba myslet na to, že i kategorie kompaktních fotoaparátů je velmi široká. Vejdou se do ní jak malé foťáčky s hmotností jen okolo 120 gramů, tak i modely, které se dost pronesou a váží okolo kilogramu. Musíte tedy předem vědět, co od nich chcete, co mají splňovat a zda se mají vejít do kapsy. Kromě základní kategorie „kompaktní fotoaparát“ se tak ještě můžete setkat s pojmy bridge fotoaparát, kreativní kompakt a dále v nabídce najdete speciální voděodolné modely a kompakty z velkým zoomem. Fotoaparáty typu bridge, označované také jako EVF fotoaparáty, představují jakýsi most mezi klasickým kompaktním fotoaparátem a bezzrcadlovkou. Mají nejen zadní displej, ale i elektronický hledáček, většinou nabízejí velký optický zoom a patří právě k těm největším. 

sony-cyber-shot-dsc-rx100-iv-2-nahled

Pomůžeme vám s výběrem správného typu fotoaparátu a také vám doporučíme konkrétní modely. Otestovali jsme totiž 56 kompaktních modelů a to velmi podrobně. V našem článku najdete i tabulku s technickými parametry a s výsledky hodnost, které jsme u nich naměřili. Vše najdete v Chipu 8/2017.

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení