Menu
Časopis Chip

Kompaktní kvalita

Kompaktní kvalita

Malé rozměry, skvělá kvalita snímků – kompaktní fotoaparáty mají stále co nabídnout, ale musíte si umět vybrat ten správný model.

Kompakty fotoaparáty mají pořád co nabídnout. Oproti smartphonům především ještě stále o dost vyšší kvalitu snímků, pohotovost, rychlost a množství funkcí, které zatím mobilní telefony poskytnout prostě nemohou. A hlavně mají objektiv se zommem a lepší světelností. Oproti bezzrcadlovkám a zrcadlovkám jsou většinou kompaktnější – jejich objektiv může zajet do těla, takže se snadněji vejdou do kapsy či batohu. Pravda, nemůžete u nich měnit objektiv, ale to nedělá ani řada amatérských fotografů se svou bezzrcadlovkou. Často totiž zakoupí jeden objektiv v setu a už ho nikdy za jiný nemění.

wie-testen-wir-nahled

Je ale třeba myslet na to, že i kategorie kompaktních fotoaparátů je velmi široká. Vejdou se do ní jak malé foťáčky s hmotností jen okolo 120 gramů, tak i modely, které se dost pronesou a váží okolo kilogramu. Musíte tedy předem vědět, co od nich chcete, co mají splňovat a zda se mají vejít do kapsy. Kromě základní kategorie „kompaktní fotoaparát“ se tak ještě můžete setkat s pojmy bridge fotoaparát, kreativní kompakt a dále v nabídce najdete speciální voděodolné modely a kompakty z velkým zoomem. Fotoaparáty typu bridge, označované také jako EVF fotoaparáty, představují jakýsi most mezi klasickým kompaktním fotoaparátem a bezzrcadlovkou. Mají nejen zadní displej, ale i elektronický hledáček, většinou nabízejí velký optický zoom a patří právě k těm největším. 

sony-cyber-shot-dsc-rx100-iv-2-nahled

Pomůžeme vám s výběrem správného typu fotoaparátu a také vám doporučíme konkrétní modely. Otestovali jsme totiž 56 kompaktních modelů a to velmi podrobně. V našem článku najdete i tabulku s technickými parametry a s výsledky hodnost, které jsme u nich naměřili. Vše najdete v Chipu 8/2017.

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání