Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Zoner Photo Studio X

Zoner Photo Studio X

Výborný nástroj pro každého fotografa, který chce své snímky všestranně upravovat, vylepšovat a prostřednictvím nejrůznějších možností je sdílet s rodinou a přáteli. 4měsíční verze - Chip 08/2017.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Výborný nástroj pro každého fotografa, který chce své snímky všestranně upravovat, vylepšovat a prostřednictvím nejrůznějších možností je sdílet s rodinou a přáteli.

Nejnovější verze programu Zoner Photo Studio X uspokojí jak běžného uživatele, kterému pomocí automatických korekcí umožní rychle upravit a vylepšit své fotografie, tak zkušené profesionály, kteří chtějí mít plnou kontrolu nad úpravami svých snímků a možnost pohrát si s nastavením všech možných parametrů fotografií. Kromě základních nástrojů pro úpravy snímků (ořez, zmenšení/zvětšení, otočení a převrácení snímků) nabízí program řadu nástrojů pro automatické i ruční vylepšení snímků, odstranění různých vad a dlouhou řadu efektů a filtrů. Program zároveň poslouží i jako přehledný správce fotografií a jeho pomocí můžete vytvořit i řadu praktických fotodárků, poslat pohlednici nebo snímky publikovat a sdílet s přáteli prostřednictvím on-line fotogalerie Zonerama. Program lze propojit i s účtem na Facebooku a s aplikacemi pro ukládání souborů služeb OneDrive, Google Drive a DropBox. Samozřejmostí je podpora formátu RAW, nástroj pro tvorbu videa ze snímků nebo možnost práce s vrstvami. Na stránkách autorů programu pak najdete velké množství výukových materiálů – návody, videa a tutoriály, které vám pomohou využít bohaté možnosti tohoto fotoeditoru.

  • 4měsíční verze
  • Uveřejněno na Chip DVD 08/2017
  • Info: www.zoner.cz
  • Jazyk: česky
  • Windows 7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Čtyřměsíční verze programu s plnou funkcionalitou, která je shodná s aktuálně prodávanou licencí, včetně možnosti updatu avšak bez technické podpory. Standardní cena ročního předplatného produktu činí 1 188 korun. Platnost licence končí 1. prosince 2017. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Průvodce prvním spuštěním programu vás v několika krocích seznámí se základním rozdělením hlavního okna, ovládacími prvky a nástroji programu, které jsou rozděleny do čtyř modulů. V levé části je umístěn panel »Navigátor«, uprostřed náhledy snímků a vpravo nástrojové panely. Kromě úprav a vylepšení snímků nabízí Photo Studio i nástroje pro tvorbu různých fotodárků – kalendářů, fotoknih, koláží, fotoobrazů a pohlednic. Prostřednictvím programu si pak můžete příslušný dárek rovnou objednat a nechat vytisknout. Pomocí šikovné funkce »Vyplnit podle okolí«, kterou najdete v nabídce příkazů »Výběr«, můžete snadno a rychle odstranit z fotografie nežádoucí objekt. V tomto případě se jednalo o nežádoucí barevný uzávěr od plastové láhve s pitím.

Hlavní předností programu je především velké množství nástrojů na vylepšení fotografií a bohatá nabídka různých efektů a filtrů, pomocí kterých lze snímky kreativně upravovat. Autoři programu provozují i zajímavou webovou stránku www.milujemefotografii.cz, kde kromě tipů na úpravy a vylepšení snímků pomocí Photo Studia najdete i fotoškolu s praktickými tipy a návody, jak správně fotografovat, poradí vám s potřebnou výbavou a můžete si přečíst i různé blogy o fotografování.

Seznam všech plných verzí v Chipu 08/2017

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení