Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

WinOptimizer 16

WinOptimizer 16

Ashampoo WinOptimizer pravidelně optimalizuje konfigurace počítače, odstraní zbytečná data a vyladí výkon. Pracuje automaticky a komunikuje v češtině. Plná verze - Chip 08/2019.

Bez pravidelné údržby bude váš počítač postupně zavalován datovým balastem, jeho reakce se budou zpomalovat a mohou vás i obtěžovat chybová hlášení.

Program Ashampoo WinOptimizer přináší v moderním a přehledném uživatelském rozhraní, plně přeloženém do češtiny, nástroje na vyčištění počítače od zbytečných záznamů v registru Windows, odstranění nepotřebných dat z pevných disků, zrychlení internetového připojení i zvýšení soukromí a zabezpečení dat v počítači. Soubor optimalizačních nástrojů WinOptimizeru je připraven diagnostikovat aktuální problémy snižující výkon vašeho počítače a rovnou provést příslušná opatření. Správu počítače lze přitom provádět ručně, s pomocí přehledných průvodců, nebo zcela automaticky po aktivování příslušných funkcí. Ashampoo WinOptimizer pak automaticky ukončuje nepotřebné procesy na pozadí operačního systému Windows a získává tak výkon pro aktuální úlohy. Majitele počítačů s Windows 10 bude jistě zajímat i speciální nabídka funkcí na omezení telemetrických (špehovacích) funkcí operačního systému.

Více se o používání programu dozvíte v rozsáhlém článku v tištěném Chipu.

  • Jazyk: česky, anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu Ashampoo WinOptimizer 16 v ceně 600 korun můžete po registraci a aktivaci používat bez funkčních nebo časových omezení, ale bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

V úvodním okně najdete funkci na kompletní kontrolu stavu počítače, jejímž výsledkem je přehled o zbytečných datech, poškozených záznamech v registru i problémů spojených s bezpečností dat a ochranou soukromí. Ashampoo WinOptimizer za vás všechny tyto problémy vyřeší po kliknutí na tlačítko »Optimalizovat«. Ashampoo WinOptimizer nabízí jak automatickou optimalizaci na jedno kliknutí, tak i desítky funkcí a nastavitelných parametrů. Běžní uživatelé se mohou spolehnout na předvolby v nabídce »Automatika«, kde je k dispozici automatické čištění, optimalizace v reálném čase nebo »Urychlovač her« pro dosažení maximálního výkonu. Pro samostatné použití je k dispozici hned několik desítek různých nástrojů pro údržbu a analýzu systému, zvýšení výkonu počítače i nestandardní operace se soubory. Nechybí přitom ani možnost úpravy standardně nedostupných, či dobře schovaných, nastavení operačního systému Windows, spojených například i s ochranou soukromí.

Mezi nejpoužívanější moduly programu WinOptimizer budou jistě patřit funkce z nabídky »Údržba systému«. Kromě provedení základních kroků údržby na jedno kliknutí myší zde najdete i jednotlivé nástroje na vyčištění pevného disku od zbytečných souborů, vyhledání a odstranění nepotřebných souborů z registru Windows a zlikvidování pozůstatků po surfování na internetu. Delší čas pak zabere defragmentace souborů uložených na disku počítače, která zajistí jejich rychlejší načítání.

Seznam všech plných verzí v Chipu 08/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení