Menu
Časopis Chip

Přeřaďte na Wi-Fi 6

Přeřaďte na Wi-Fi 6

Přeřaďte na Wi-Fi 6 | GettyImages

Nenechte se zviklat zprávami o brzkém příchodu Wi-Fi 7 – další standard domácích bezdrátových sítí nebude na pořadu dne před rokem 2024

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 08/2022:  Wi-Fi 6 je na scéně již dobré dva roky. A je to přesně ta správná technologie, kterou potřebujete, pokud vaše domácí Wi-Fi síť již nefunguje tak, jak chcete. Vyjmenování důvodů nám nezabere mnoho času: Technologie bezdrátových sítí se exponenciálně vyvíjí do takové míry, že dnes už máme na výběr z široké škály Wi-Fi 6 routerů, opakovačů i celých mesh systémů. Wi-Fi 6 podporuje také stále více koncových zařízení, a pokud ne, není to problém díky zpětné kompatibilitě všech nových síťových prvků s Wi-Fi 5. To vše se promítá do vynikajících podmínek pro vybudování rychlé, bezpečné a stabilní Wi-Fi sítě. Pokud již Wi-Fi 6 používáte, ale přesto nejste spokojeni s jejím výkonem, mohly by vás zajímat i naše tipy a triky na vylepšení a vyladění bezdrátové sítě, abyste skutečně mohli využívat všechny přednosti Wi-Fi 6.

I když neustále nesledujete vývoj v oblasti Wi-Fi, je dnes poměrně snadné se v něm vyznat. Wi-Fi 6 označuje standard 802.11ax a s tímto označením se dnes často setkáváte v popisech zařízení. Teprve před pěti lety se ale lidé začali zajímat o to, zda existuje způsob, jak uživatelům usnadnit výběr vhodné technologie bezdrátové sítě, přesněji řečeno, jak od sebe rychle rozeznat jednotlivé vývojové stupně standardů Wi-Fi. Wi-Fi Alliance se proto rozhodla zavést systém číslování standardů Wi-Fi. A tak dnes můžeme jednoduše řídi, že předchůdcem dnešního standardu Wi-Fi 6 je Wi-Fi 5 a že po něm musí následovat Wi-Fi 7.

Ve skutečnosti to ale zase tak jednoduché není, jak vám ukážeme v srpnovém Chipu, který je v prodeji od 27. 7.

Obsah: Všechna témata Chipu 08/2022


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení