Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Google a jeho pohled na svět

Google a jeho pohled na svět

Někdy vás Google zmate podivnými návrhy svého vyhledávání. Využívá k nim totiž umělou inteligenci s autistickými rysy.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Pokud zadáváte do vyhledávače požadavek, algoritmus ho doplňuje už po prvních znacích vlastními návrhy. Když se hodí, můžete si ušetřit psaní a rychleji se dostat k vyhledání cíle. Ale až příliš často prezentuje automatické doplňování společnosti Google návrhy, které jsou někdy zábavné, častěji až bizarní. Nebo hloupé.

Integrita vyhledávání Googlu se dostala do řečí znovu na začátku diskuzí o „Fake news“. Kdo by věřil algoritmu, který klade tak velký důraz na nesmyslná nebo urážlivá slovní spojení a zařadí je do automatického doplňování. Nicméně z technického hlediska jsou pro Google jednotlivé webové stránky nedůležité. Pro Google, hraje pouze roli, zda jsou uživatelé spokojeni s výsledkem. To je hlavní motivace Googlu, protože na tom závisí úspěch celé společnosti. Google si nemůže dovolit být neutrální.

Chcete se dozvědět více o tom, jak Google bojuje s „digitálním smetím“ a jak při tom kombinuje lidskou sílu s umělou inteligencí? Přečtěte si náš článek v Chipu 09/17. V prodeji od 25. srpna.

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení