Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Hasleo Data Recovery

Hasleo Data Recovery

Program Hasleo Data Recovery Professional je výborný nástroj pro obnovu ztracených dat, ať už jste je omylem smazali, přeformátovali disk nebo došlo k selhání počítače. Plná verze - Chip 09/2017.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Jednoduchý a přitom výkonný nástroj pro každého, kdo potřebuje zachránit zdánlivě ztracená data, která nejde běžným způsobem obnovit z koše.

Pomocí plné verze programu Hasleo Data Recovery Professional snadno ve třech jednoduchých krocích obnovíte většinu ztracených souborů z pevného disku počítače, externího pevného disku, USB flash disku, SD karty, digitálního fotoaparátu, mobilního telefonu, multimediálního přehrávače a z dalších úložných médií. Program si poradí nejen s obnovou soborů omylem vysypaných z koše nebo smazaných pomocí kombinace kláves »Ctrl+Del«, ale i s omylem přeformátovanými disky i se záchranou dat ztracených v důsledku selhání systému. Program si poradí i s obnovou dat z dynamických disků Windows.

Pro rychlé vyhledání omylem smazaných dat nejprve vyzkoušejte možnost »Deleted File Recovery«, který disk rychle prohledá a zobrazí nedávno smazané soubory a složky. Pokud ztracená data na seznamu nenajdete, použijte volbu »Deep Scan Recovery«. Tato metoda vyhledávání zabere programu citelně delší dobu, ale obvykle je možné obnovit většinu ztracených dat. Po dokončení prohledávání stačí označit soubory a složky, které potřebujete obnovit, a kliknout na tlačítko »Recover«. Poté je potřeba vybrat adresář, do kterého budou obnovená data uložena. Program upozorní, že obnovená data je opět nutno uložit na jiný disk, než ze kterého je obnovujete. Jinak by mohlo dojít k jejich nevratnému poškození. Umístění vyberte a vyčkejte, dokud program obnovu dat nedokončí.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • Bez registrace

Jednoroční verze programu s plnou funkcionalitou, která je shodná s aktuálně prodávanou licencí, avšak bez nároku na updaty a bez technické podpory. Standardní cena ročního předplatného programu činí cca 800 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Hlavní okno je přehledně a jednoduše uspořádáno. Pro rychlé vyhledání „standardně“ smazaných souborů vyzkoušejte nejprve volbu »Delete File Recovery«. Důkladnější a časově náročnější metodu »Deep Scan Recovery« použijte až v případě, že rychlé prohledání nebude úspěšné. Důkladná analýza disku objeví i data, která jste smazali před delší dobou. Jakmile program dokončí hloubkový sken (»Deep Scan Recovery«), stačí označit soubory a složky, které potřebujete obnovit, a kliknout na tlačítko »Recover«. Program umí i zobrazit náhled vyhledaných ztracených souborů ještě před jejich obnovením. To je například vhodné, když chcete obnovit jen některé z mnoha smazaných fotografií nebo obrázků a nepamatujete si přesný název. Stačí na vybraný soubor kliknout a program zobrazí jeho náhled.

Hasleo Data Recovery existuje i ve vyšších verzích s vyspělejšími funkcemi. Verze Ultimate a Technician nabízí i obnovu dat z disků šifrovaných pomocí nástroje Windows BitLocker. Tyto verze rovněž nabízejí vytvoření záchranného disku. Obě uvedené volby jsou sice součástí hlavní nabídky programu (»Create Emergency Disk«) i ve verzi pro časopis Chip, ale funkce nejsou dostupné.

Seznam všech plných verzí v Chipu 09/2017

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení