Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Heimdal Pro 2

Heimdal Pro 2

Heimdal Pro je bezpečnostní aplikace fungující jako doplněk antivirů, která blokuje škodlivý software včetně dnes stále agresivnějšího ransomwaru. 6měsíční verze - Chip 09/2017.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Nepodceňujte zabezpečení dat ve svém počítači a přidejte další vrstvu ochrany, která bude připravena i na zatím nepopsané hrozby.

Heimdal Pro chrání počítač před škodlivým softwarem. Především průběžně kontroluje internetový provoz a blokuje nebezpečné webové stránky a škodlivý obsah. Další posílení ochrany pak představují automatické aktualizace klíčového softwaru, prostřednictvím jehož bezpečnostních mezer je váš počítač relativně snadno napadnutelný. Heimdal Pro pracuje na pozadí operačního systému a pokud si během úvodní konfigurace po prvním spuštění programu nastavíte aktualizace softwaru do režimu »Autopilot«, nebudete se muset již o nic dalšího starat. Také filtrování internetového provozu, stejně jako blokování malwaru, je aktivováno automaticky. Jedinou funkci, kterou je třeba aktivovat ručně, najdete pod názvem »Vector Detection« v nabídce »Malware Engine«. Jde o pokročilou detekci neznámého škodlivého softwaru na základě podezřelých vzorů v příchozí a odchozí internetové komunikaci.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plná verze bezpečnostního programu Heimdal Pro bude váš počítač chránit po dobu půl roku od instalace a aktivace, kterou je třeba provést do konce října 2017. Samozřejmě budete mít během této doby k dispozici i nejnovější aktualizace programu, který jinak přijde na necelých 900 korun ročně (e-shop). Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Důležitým prvkem ochrany počítače je instalace aktuálních verzí kritických aplikací, aby prostřednictvím jejich bezpečnostních mezer nebylo možné počítač napadnout. Heimdal Pro vám hned při svém prvním spuštění umožní aktivovat automatickou aktualizaci webových prohlížečů a dalších důležitých aplikací. Po instalaci začne Heimdal Pro rovnou chránit váš počítač před škodlivým softwarem. Pokud je třeba například aktualizovat některé aplikace, provede to Heimdal Pro automaticky na pozadí operačního systému. Průběh aktualizací můžete sledovat v nabídce »Patching System«. Na výchozím nastavení programu Heimdal Pro není třeba nic měnit, přesto se vyplatí seznámit se s předvolbami dostupnými v nabídce »Settings«, kterou otevřete kliknutím na tlačítko s ozubeným kolem v pravém horním rohu okna programu. Můžete například deaktivovat zobrazování oznámení, která by vás zbytečně rušila.

Aplikace Heimdal má nejen verzi Pro, kterou najdete na Chip DVD nebo v elektronické verzi Chipu, ale také bezplatnou edici Free, která ovšem poskytuje jen základní funkce na zabezpečení počítače. Například neumožňuje kontrolu síťového provozu v reálném čase a s tím související okamžitou detekci škodlivého softwaru. Na druhou stran, poradí si s automatickou aktualizací nejdůležitějších programů instalovaných v počítači. Heidal má ještě edici Corp, určenou pro nasazení ve firemních sítích.

Seznam všech plných verzí v Chipu 09/2017

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení