Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

IObit Applock

IObit Applock

S pomocí aplikace IObit Applock lze omezit použití dalších aplikací instalovaných ve vašem smartphonu nebo tabletu s Androidem. Plná verze - Chip 09/2017.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Pokud mohou váš smartphone či tablet používat třeba i vaše děti, uzamkněte si důležité aplikace heslem, abyste nepřišli o důležité e-maily nebo fotky.

Když někdo získá přístup k vašemu smartphonu, je třeba počítat s tím, že může vidět i obsah vašich e-mailů, rozhovorů přes internetové komunikátory, fotky a další citlivý obsah. Jestliže z nějakého důvodu nechcete nebo nemůžete používat klasický zámek obrazovky, pomůže vám se zabezpečením obsahu aplikací šikovný nástroj IObit Applock. V něm můžete jednoduše zvolit aplikace, jejichž otevření bude IObit Applock chránit heslem v podobě PINu nebo gesta. Specialitou je pak ochrana nastavená aplikace IObit Applock i dalších instalovaných aplikací prostřednictvím funkce na rozpoznání tváře oprávněného uživatele. Heslem, gestem či obličejem je chráněno i nastavení samotné aplikace IObit Applock, u které lze navíc zabránit i jejímu neoprávněnému odinstalování. IObit Applock může také pořizovat snímky osob, které třikrát po době zadají špatné heslo k odemknutí aplikace.

  • Plná verze
  • Uveřejněno na Chip DVD 09/2017
  • Info: www.iobit.com
  • Jazyk: anglicky
  • Android 4.0.3 a novější
  • On-line registrace

Plná verze mobilní aplikace IObit Applock bude funkční po dobu jednoho roku, konkrétně do 31. 10. 2018, včetně případných aktualizací, ale bez nároku na technickou podporu. Běžná cena aplikace IObit Applock ve verzi Premium je 90 korun. Licence je určena pro jedeno nekomerční zařízení s OS Android a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

IObit Applock vám na seznamu všech instalovaných aplikací rovnou doporučí ty, které si zaslouží dodatečnou ochranu svého obsahu. Uzamknout lze přitom nejen přístup k samotným aplikacím, ale také zobrazení jejich oznámení. Zároveň může IObit Applock fungovat i jako zámek obrazovky smartphonu či tabletu. Aktivaci funkcí na blokování zobrazení notifikací nebo rozpoznávání tváří najdete v hlavní nabídce aplikace. Důležité je ale také nastavení »Delay Lock«, prostřednictvím kterého lze určit styl zamykání aplikací (na základě časové prodlevy, zhasnutí obrazovky atd.), aby vás IObit Applock příliš nezdržoval při běžné práci. Ochrana aplikací prostřednictvím funkce na rozpoznávání obličejů funguje rychle a spolehlivě. V rámci nastavení lze přidat tváře více uživatelů a také zvýšit bezpečnost citlivější detekcí, která by se neměla nechat oklamat fotografií. Můžete se přitom rozhodnout, které aplikace ochrání heslo a u kterých bude aktivována detekce tváře.

Aplikace IObit Applock má velké množství bezpečnostních funkcí a souvisejících nastavení, jejichž vyzkoušení vám jistě zabere hodně času. IObit Applock lze používat i v bezplatně dostupné verzi, která ale zobrazuje reklamní banner a má omezeny některé funkce a méně nastavení. Zabezpečení mobilních zařízení lze dále posílit s pomocí aplikace AMC Security od stejného výrobce, která zajišťuje v reálném čase ochranu před škodlivými aplikacemi a optimalizuje výkon smartphonu či tabletu.

Seznam všech plných verzí v Chipu 09/2017

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení