Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Kaspersky Free

Kaspersky Free

Kaspersky Free | Foto: CHIP

Podobně jako další světoví výrobci antivirů začala i firma Kaspersky bezplatně nabízet základní verzi svého řešení na ochranu domácích počítačů. Free verze - Chip 09/2017.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Za základní ochranu svého počítače před škodlivým softwarem nebo nebezpečnými internetovými stránkami nemusíte nic platit. Pomůže vám bezplatný antivir.

K řadě bezplatně dostupných antivirových programů se nově přidala i aplikace Kaspersky Free, která je určena jak pro poslední počítače se zastaralým operačním systémem Windows XP, tak i nové stroje s Windows 10. V nejnovějším operačním systému Microsoftu nahradí Kaspersky Free antivirový nástroj Windows Defender, který neposkytuje vždy uspokojivé výsledky. I když se jedná o funkčně omezenou variantu komplexního bezpečnostního řešení označeného Internet Security, nabídne Kaspersky Free ochranu před škodlivým kódem staženým z internetu, nebezpečnými přílohami e-mailů nebo podvrženými webovými stránkami. Navíc si vystačí jen s velmi malým podílem systémových zdrojů. Uživatelské rozhraní antiviru je sice k dispozici jen v angličtině, ale je velmi jednoduché a přehledné. Výchozí nastavení programu Kaspersky Free navíc není třeba jakkoli měnit.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • Bez registrace

Antivir Kaspersky Free je k dispozici zdarma včetně pravidelných aktualizací databáze škodlivého softwaru. Pro komplexní ochranu včetně zabezpečení osobních dat nebo rodičovské kontroly slouží produkt Kaspersky Internet Security s cenou kolem 750 korun za licenci s ročními aktualizacemi.

Antivir Kaspersky Free začne ihned po své instalaci pracovat na pozadí operačního systému a chránit váš počítač před škodlivým softwarem. Samozřejmostí jsou automatické aktualizace databáze virů a dalších škodlivin, stejně jako umístění nebezpečných souborů do karantény. 1 of 3 Kromě automatické kontroly na pozadí můžete v antiviru Kaspersky Free provádět i kontroly podle časového plánu nebo na vyžádání. Vedle kompletní (»Full Scan«) a rychlé (»Quick Scan«) kontroly počítače můžete kontrolovat i jednotlivé soubory. Slouží k tomu funkce »Selective Scan« a kontrolovaný soubor stačí přetáhnout do okna programu. Tlačítkem s ozubeným kolem vlevo dole vyvoláte nabídku nastavení programu, kde si především ohlídejte, aby se antivir Kaspersky Free automaticky spouštěl se startem operačního systému (funkce »Autorun«). V nabídce »Protection« by měly být aktivovány všechny bezpečnostní funkce.

Kromě komplexního, placeného bezpečnostního řešení Internet Security a jeho bezplatné varianty nabízí Kaspersky ještě další bezpečnostní nástroje. Patří k nim i Kaspersky Internet Security for Android, tedy antivirová aplikace pro smartphony a tablety s Androidem. Také Kaspersky Internet Security for Android má svoji bezplatnou verzi, která chrání mobilní zařízení před škodlivými aplikacemi. Placená varianta ale přidává například funkce filtrování hovorů nebo ochranu soukromých dat ve smartphonech.

Kaspersky pravidelně aktualizuje praktické utility, které mohou významně zlepšit chod a bezpečnost vašeho počítače. Kaspersky PC Cleaner je určený pro vyčištění pevného disku a opravu vybraných systémových nastavení včetně zákazu telemetrických funkcí. Kaspersky Software Updater vyhledá a na vyžádání automaticky aktualizuje nainstalované programy v počítači. Kaspersky System Checker provede důkladnou analýzu operačního systému a diagnostiku možných problémů se škodlivými programy. Kaspersky Virus Removal Tool je jednoúčelový antivirový skener a likvidátor virů.

Kaspersky Anti-Ransomware Tool  je bezplatný software, který nabízí kompletní ochranu proti ransomware pro korporátní i domácí uživatele. Díky technologiím Kaspersky Security Network (KSN) a System Watcher dokáže rozpoznat schémata chování ransomwaru a ochránit koncové body v operačním systému Windows. Unikátní vlastnosti System Watcheru umožňují například blokovat nebo napravit škodlivé změny.

Seznam všech plných verzí v Chipu 09/2017

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení