Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Photo Commander 14

Photo Commander 14

Hledáte-li správu fotek, jejich automatickou i manuální editaci, vkládání textu a obrázků, tvoření galerií, koláží a kalendářů či potřebujete detailní úpravy každé fotky, Photo Commander vše obstará. Zejména uživatelé, kteří mají rádi „vše v jenom“ ocení intuitivní funkce a kreativní nástroje. Díky lokalizaci je vhodný i jako kvalitní alternativa k tuzemským správcům fotografií. Plná verze - Chip 09/2017.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Photo Commander je univerzální řešení pro ty, kteří hledají pohodlnou aplikaci k prohlížení fotek, jejich správu a editaci.

Photo Commander má své funkce a nástroje rozděleny do několika kategorií. Ve zkratce vyjmenujeme klíčové přednosti.

• Editace - Odstranění červených očí, smazání osob či defektů ze snímku, změna perspektivy, hrátky s barvami, světelností, ostrostí, vinětací, možnost editace RAW formátu. Nechybí vkládání rámečků, tvoření HDF fotek, panoramat z více fotek, prolnutí jiných snímků, automatická korekce, odšumění, export do PDF a mnoho dalších.
• Kreativnost - Ashampoo Photo Commander dokáže z vašich fotek vytvořit skvěle vypadající kalendář, kontaktní list, mix fotek, koláž, pohlednici, HTML album, prezentaci nebo vícestránkové album / GIF animaci. Meze se nekladou. Každá z možností má spoustu nastavení, své kreativitě můžete dát zelenou.
• Šetření času - Aplikace dokáže upravovat vícero fotek naráz (ostrost, kontrast, barvy, světelnost, …). Stačí je prohnat jedním z intuitivních pomocníků (wizzardů), jako je například »Dávkové zpracování«, »Dávkové přejmenování«. Provádět vás budou české instrukce. Photo Commander je také možno spárovat s Facebookem, Youtube (zvládá i zpracování video formátů) a uploadovat výsledné fotky/videa na vaše on-line služby.
• Organizace - Přes Photo Commander můžete spravovat veškeré vaše fotky. Lze v nich poté vyhledávat podle data, místa, klíčových slov, hodnocení, přípon a dalších kritérií. Vyhledat a poté odstranit lze také duplikáty, které vám zbytečně obsazují místo na disku. Mezi zajímavé funkce patří i virtuální foto album nebo snadné vytvoření prezentací.

  • Jazyk: česky
  • Windows 7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 1 200 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Editace individuálních snímků je podpořena řádkou automatických, poloautomatických i manuálních nástrojů. Krom klasického kontrastu, teploty, barvy a světelnosti lze do snímku přidávat různé efekty (retro, olejomalba, pixelizace), fotku řezat, přidávat objekty, komentáře, provádět korekce chyb, nebo imitovat rozostření a hloubku ostrosti. Ashampoo Photo Commander umožňuje velmi jednoduše z vašich fotek vytvořit kalendář. Zvolit si můžete z klasického, moderního, informativního, nebo celého roku. Přidat lze osobní poznámky, upravit, jakým dnem začíná týden, specifikovat font a barvy jednotlivých aspektů, rozlišení kalendáře a další. Výsledek lze uložit jak do JPG/PNG, tak i např. do PDF. Knihovna pohlednic, blahopřání, rámečků a vinět je obrovská. Nabízí vám velmi rychle vytvořit poutavý obrázek na téma vánoc, různých oslav či informativního charakteru. Viněty jsou různé okraje a přechody, do kterých se váš snímek elegantně zasadí. V záložce »Rámeček obrázku« zas najdete různé pozadí s mobily, bilboardy, zastávkami a jinými zajímavými okraji.

Pro vytvoření letní/vánoční/zamilované pohlednice, zvolte fotku a nahoře vyberte »Vytvořit« - »Rámeček/pohlednice«. Fotku lze zoomovat scrolovacím kolečkem myši, vpravo máte na výběr z mnoha témat: Architektura, Dítě, Láska, Léto, Narozeniny, Noviny, Společné, Tvář, Svatba, Vánoce a další. Každá ze šablon je něčím zajímavá (např. fotka prolíná do budovy, nebo je ohraničena nějakým tvarem, je poloprůhledná, atd). Pokud se jedná o »Blahopřání«, lze na konkrétní místa vkládat svůj text. Vpravo dole je také na výběr »Rámeček obrázku«, »Blahopřání« (původně zvoleno), »Viněta« - vše rozšiřuje možnosti, jak fotku ozdobit a vylepšit. V záložce »Vytvořit« najdete také možnost vytvořit Panorama, Koláž, nebo dokonce i Kalendář na jakýkoli rok.

Seznam všech plných verzí v Chipu 09/2017

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení