Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Aurora HDR 2018

Aurora HDR 2018

Aurora HDR poskytuje rozsáhlé možnosti úprav fotografií, založených především na tzv. HDR efektu, bez ohledu na to, jak byl zdrojový snímek pořízen. Plná verze - Chip 09/2019.

Nespokojíte se s úpravami fotek v aplikacích pro mobilní telefony? Vyzkoušejte program, který z vašich fotek dostane opravdu maximum.

Upozornění - program nemá českou lokalizaci. Efekt HDR (High Dynamic Range) je založen na složené více snímků stejné scény s různým nastavením expozice. Cílem je dosáhnout maximálního množství detailů ve světlých i tmavých oblastech fotky. HDR snímky dnes běžně pořizují i levné smartphony, i když přitom samozřejmě nedosahují tak přesvědčivých výsledků, jako supersmartphony se špičkovými snímači a několika objektivy. Hlavním úkolem aplikace Aurora HDR je zpracovat jak HDR fotky složené ze snímků s různou expozicí, tak i jednotlivé snímky, pořízené běžným způsobem – tedy bez HDR. Aurora HDR v tomto ohledu pracuje perfektně, když dokáže vytáhnout detaily ze světlých i tmavých oblastí snímků a k tomu dodat i patřičně dramatický efekt slunce, oblohy, horských štítů nebo třeba hladiny moře. K dispozici je dlouhá řada předvoleb různých typů HDR efektu, které lze navíc dále detailně upravovat. Výsledek můžete vždy kontrolovat v živém náhledu, který navíc na jedné fotce zobrazuje podobu snímku před a po provedení úprav.

Aurora HDR pracuje s vrstvami, v rámci kterých lze provádět i velmi pokročilé úpravy barevného ladění, korekce expozice a aplikace efektů. Prostřednictvím posuvníků lze všechny efekty a funkce detailně nastavit a pak si vlastní předvolby uložit pro opakované použití s různými snímky. Při úpravách většího množství fotek se také hodí funkce dávkového zpracování vybraných souborů. Nechybí ani běžné funkce na ořezávání a otáčení snímků, kompenzaci expozice a barevného ladění nebo aplikaci efektů typu vinětace. Hotové snímky lze exportovat v běžných formátech, včetně formátu PSD, určeného pro Photoshop.

  • Jazyk: anglicky, německy
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • MacOS 10.11 a novější
  • On-line registrace

Časově neomezená starší plná verze programu v ceně 2 600 korun, která je shodná s loňskou prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Aurora HDR umí pracovat jak s jednotlivými snímky, tak i s celými sadami fotek. K tomu slouží funkce na dávkové zpracování, vyvolaná tlačítkem »Batch Processing«. Nijak přitom nevadí že nemáte k dispozici skutečné HDR snímky, tedy záběry složené z více fotek s různou expozicí. Tlačítkem »Categories« vyvoláte nabídku přednastavených profilů HDR efektu, z nichž každý má následně ve spodní části obrazovky další předvolby, stejně jako posuvník pro nastavení intenzity efektu. Další možnosti úprav otevře nabídka »Overlay Preset«. V programu Aurora HDR nechybí ani klasické nástroje na otáčení a ořezávání snímků, stejně jako třeba efekty vinětace, ruční korekce barev, doostření snímků, polarizační filtr a mnoho dalších funkcí pro vyladění každé fotky. Vlastní nastavení si můžete uložit jako předvolby pro zrychlení budoucích úprav.

Program Aurora HDR lze používat buďto samostatně, nebo jako plug-in modul pro aplikace Adobe Photoshop nebo Lightroom. Nejnovější verze Aurora HDR 2019 využívá pro vylepšení expozice a barevnosti fotografií například i analýzu obrazu s pomocí technologie umělé inteligence. Výrobce programu Aurora HDR má v nabídce také aplikace Luminar a Flex Plugin na analýzu obrazu fotografií a vylepšení jejich jasu a tónování barev.

Seznam všech plných verzí v Chipu 09/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení