Menu
Časopis Chip

Tápání s wearables

Tápání s wearables

Nositelná nebo také oblékatelná elektronika byla považována za smartphone budoucnosti. Byl to omyl.

Wearables zatím neplní očekáván svých otcůí. A to přesto, že předpovědi některých analytických společností jsou stále optimistické. Podle prognózy společnosti IDC se má nositelné elektroniky prodat v roce 2020 více než 213 milionů kusů. V současnosti tvoří přibližně polovinu všech těchto zařízení náramky, zatímco hodinky 40 procent. Na konci tohoto desetiletí se podle IDC mají začít častěji objevovat také inteligentní brýle či chytré oblečení.

V roce 2016 však situace pro wearables není tak růžová. Zdá se, že velký přínos pro uživatele by mohly mít fitness náramky, ale ani u nich se úspěch zatím nedostavil. Miniaturní počítače zatím nepronikly do běžného užívání. Většina jich po pár měsících skončí v šuplíku. Možná již dokonalou nositelnou elektronikou je tak samotný smartphone, který můžeme nosit v kapse u kalhot. Z velké části plní podobné úkoly jako wearables, ale umí toho mnohem víc.

Jaký bude další osud nositelné elektroniky a pomohou jí nové nápady a výrobky? Budeme nosit za pár let elektroniku pod kůží. Více se dozvíte v Chipu 10/2016.

fitness-tracker-1-nahled

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání