Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Perfektní vyladění prohlížeče

Perfektní vyladění prohlížeče

Svět počítačů má pradávné pravidlo, že se nemáte spokojit s výchozím nastavením. Platí to i pro internetové prohlížeče

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Internetový prohlížeč bývá nejčastěji první aplikací, kterou po startu počítače spouštíme a prakticky nikdy jej nezavíráme. Představuje bránu k webovým stránkám, stejně jako internetovým aplikacím a službám typu YouTube či Facebooku. Webové prohlížeče jsou zkrátka prostředníkem konzumace obsahu a zjišťování informací. Jak potvrzují různé studie, s webovými prohlížeči trávíme mnoho hodin denně, a právě proto by nám měli používání internetu usnadňovat a zpříjemňovat, nikoli komplikovat. Často tomu ale tak není – nikoli vinou samotných prohlížečů, ale především tvůrců a provozovatelů webových stránek a služeb, kteří obtěžují návštěvníky a uživatele vyskakujícími okny, agresivními formami reklamy a nezřídka také vyloženě nebezpečným kódem.

Uživatelé se podobným nepříjemnostem snaží čelit například instalací doplňků blokujících reklamu na webových stránkách, ale to rozhodně není ani zdaleka vše, co se můžete váš internetový prohlížeč naučit. Mnoho dalších doplňků je určeno ke zvýšení komfortu při surfování na webu, pohodlnější používání různých webových aplikací a služeb nebo zlepšení soukromí a zachování anonymity na internetu. Mnoho možností ke zlepšení zážitku ze surfování ale nabízí už samotná úprava dostupných nastavení webových prohlížečů.

Z pohledu dostupnosti různých doplňků i možností nastavení jsou jasnými favority webové prohlížeče Chrome a Firefox, které jsou ostatně mezi uživateli po celém světě dlouhodobě nejpopulárnější. Celkem nedávno umožnil Microsoft rozšiřovat s pomocí doplňků také svůj internetový prohlížeč Edge, ale nabídka rozšíření je zatím jen velmi malá, stejně jako jsou relativně omezené i možnosti jeho nastavení.

Jak nejlépe vyladit oblíbené internetové prohlížeče vám ukážeme v říjnovém Chipu.

sdfsdf

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨