Menu
Časopis Chip

Folder Hider Pro

Folder Hider Pro

Folder Hider Pro | Krabice: koláž CHIPu

Aplikace Folder Hider umožní skrýt vybrané soubory a složky na vašem počítači nebo na USB disku. Snadná obsluha je vhodná i pro uživatele s minimem zkušeností. Plná verze - Chip 10/2019.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Máte v počítači citlivá data, která nejsou pro cizí oči? Skryjte je s touto aplikací. Nenajde je ani zvědavec, ani Průzkumník Windows.

S aplikací Wise Folder Hider můžete chránit důležité soubory i celé složky spolehlivým šifrováním, aby se k jejich obsahu nedostal nikdo nepovolaný. Můžete se přitom rozhodnout, zda soubory jen zašifrujete, aby nebyla čitelná bez přístupového hesla, nebo je rovnou i skryjete, aby nikdo ani netušil, že se ve vašem počítači vůbec nějaká tajná data nacházejí. Pro šifrování souborů používá Wise Folder Hider speciální diskový oddíl, se kterým se po jeho odemknutí heslem pracuje stejně jako s kterýmkoli jiným diskem. Velmi užitečná je také funkce pro zašifrování obsahu USB flash disků, takže se k vašim souborům nikdo nedostane, ani když celý disk ztratíte. Uzamknout a před očima jiných uživatelů lze schovat soubory, složky i celé disky. K otevření skrytých dat se není možno dopracovat ani přes příkazovou řádku, ani díky různým bootovacím záchranným systémům, které se na dešifrování specializují. I když je možné soubory specializovanými technikami odhalit, nelze je dešifrovat. Obsluha programu je při skrývání dat snadná. Když máte otevřenou aplikaci stačí do ni myší přetáhnout soubory nebo složky a ty se v tom okamžiku stanou neviditelné pro systém, aplikace i uživatele. Každý soubor nebo složku můžete dále ochránit individuálním heslem druhé úrovně. Pokud chcete použít šifrování, nejprve jste vyzváni k vytvoření nové diskové jednotky. Ihned se poté objeví v systému jako nový disk, na který můžete zapisovat. Je ovšem dostupný pouze pokud je spuštěný program Folder Hider.

  • Jazyk: česky, anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • Bez registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 600 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro tři nekomerční počítače jednoho uživatele a nesmí být dále distribuována nebo prodávána. Pokud byste povolili instalaci aktualizace, přijdete o licenci plné verze.

Když máte otevřenou aplikaci, stačí do ni myší přetáhnout soubory nebo složky a ty se v tom okamžiku stanou neviditelné pro systém, aplikace i uživatele. Každý soubor nebo složku můžete dále ochránit individuálním heslem druhé úrovně. Chcete-li šifrovat soubory, musíte nejprve vytvořit šifrovanou oddílovou jednotku a poté přetáhnout soubory a složky na šifrovanou jednotku. Po zavření programu budou soubory a složky skryté a šifrované. Složky, soubory a disky lze přidat pohodlně i pomocí kontextové nabídky. Samozřejmě ale nadále platí to, že ke skrytým datům se dostanete jen prostřednictvím aplikace Folder Hider.

Skrytí obsahu USB disku  - Jestliže se pohybujete mezi dvěmi pracovními místy, na kterých máte Wise Folder Hider nainstalován a práci si přenášíte na svém USB disku, můžete zvolit funkci »Skrýt USB disk«. Při inicializaci skrývání obsahu USB disku si můžete navíc zvolit heslo druhé úrovně. Program je s dostatečnou rychlostí je schopen naprosto důkladně zašifrovat a skrýt veškeré soubory tak, že se pro ostatní uživatele bude USB disk jevit jako prázdný (nebude vidět žádná složka ani soubor), i když ve vlastnostech budou Windows ukazovat, že je disk například z poloviny obsazen. Na druhém počítači, kde máte nainstalovaný Wise Folder pak stačí USB otevřít a pokračovat v práci.

Seznam všech plných verzí v Chipu 10/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení