Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

ANALOG projects 3

ANALOG projects 3

Program ANALOG projects 3 obsahuje rozsáhlou nabídku detailně nastavitelných efektů a filtrů na úpravy digitálních fotografií. Plná verze - Chip 11/2017.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Pokud pro vás focení nekončí nastřílením snímků mobilem, ale rádi se svými úlovky dále pracujete, je program ANALOG projects 3 nástroj přesně pro vás.

ANALOG projects 3 je funkcemi doslova nabitý program na všestranné úpravy parametrů digitálních fotografií. Funkce aplikace jsou rozděleny do dvou kategorií – »RAW processing« a »Post-processing«. První nabídka funkcí slouží ke korekci expozice, jasu, kontrastu, barev, vyvážení bíle barvy nebo potlačení šumu a doostření snímků, které, trochu v rozporu s názvem kategorie, nutně nemusí být ve formátu RAW dat. V rámci nástrojů programu ANALOG projects 3 z nabídky »Post-processing« pak můžete na snímky aplikovat efekty a filtry ze skutečně rozsáhlého výběru, pokrývajícího různé styly zpracování obrazu. Variabilitu úprav fotografií v aplikaci ANALOG projects dále rozšiřuje možnost detailního nastavení parametrů každého z efektů, samozřejmě s živým náhledem výsledku a porovnáním s původní podobou snímku.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 1 300 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Úprava snímků, i těch co nejsou ve formátu RAW, ale v běžném JPG, začíná v režimu »RAW processing«. Zde je možné upravit expozici a vyvážení bíle barvy, doostřit fotky a zbavit je šumu nebo posunout barevné ladění snímků. Veškeré úpravy se rovnou aplikují a zobrazí v náhledu a můžete si je uložit jako profil pro daný fotoaparát. Nabídku efektů a filtrů pro umělecké úpravy fotek by mohla programu ANALOG projects 3 závidět lecjaká mobilní aplikace na vylepšení snímků přímo ve smartphonech. Každý efekt lze posuvníky v levé části okna programu doladit do nejmenšího detailu. Náhled snímku před a po úpravách se zobrazuje vpravo nahoře. Pod volbou »Extras | Batch processing« se skrývá funkce na dávkové úpravy celých sérií fotek. Snímky lze automaticky optimalizovat, upravit jim vyvážení bílé barvy, aplikovat na ně některý z nabídky filtrů a převést je do jiného výstupního formátu.

V programu ANALOG projects 3 je možné pracovat s jednotlivými snímky ve formátech JPEG, TIF a PNG, ale také s HDR fotkami ve formátech EXR, HDR a PFM, stejně jako se snímky ve formátu RAW dat od všech běžných výrobců digitálních fotoaparátů. Nejen pro vášnivé fotografy je bezpochyby zajímavá i funkce na dávkové zpracování celých sérií snímků, kterou najdete pod tlačítkem »Batch processing« v hlavním okně programu. Hromadně lze aplikovat efekty a filtry, automatickou optimalizaci a konverzi formátů souborů s fotografiemi. 

Seznam všech plných verzí v Chipu 11/2017

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení