Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

O&O FileDirect

O&O FileDirect

FileDirect osloví uživatele, kteří hledají soukromý a bezpečný způsob sdílení souborů přímo mezi dvěma počítači připojených k internetu. Free verze - Chip 11/2017.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Pokud při přenosu citlivých dat nedůvěřujete nejrůznějším cloudovým úložištím, nainstalujte FileDirect a přenášejte je mezi dvěma počítači napřímo.

O&O FileDirect umožňuje po internetu sdílet neomezený počet souborů na počítači bez nutnosti jejich odesílání do webového úložiště. Tímto způsobem je zaručeno, že se vaše důvěrné soubory nikdy nedostanou do cizích rukou. Sami si zajistíte úplnou kontrolu nad tím, kdo je může stáhnout a vidět. Internetová služba výrobce využívá technologii peer-to-peer (P2P) a zajišťuje pouze servis s navázáním spojení a propojením dvou počítačů, samotný přenos dat pak už běží zcela napřímo. Do počítače, z kterého chcete odesílat soubory, nainstalujete klienta, který má jednoduché minimalistické rozhraní. Je to vlastně jen okno, do kterého přetáhnete soubory nebo celé složky, které chcete odeslat. Služba FileDirect poté vytvoří individuální odkaz, který odešlete protistraně například pomocí messegeru nebo e-mailu. Příjemce nemusí nic instalovat – soubor zabezpečený šifrovaným protokolem WebRTC stáhne na počítači nebo mobilu pomocí internetového prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera a Opera Vivaldi. Operační systém iOS (iPhone/iPad) a prohlížeče Internet Explorer a Edge nejsou podporovány.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • Bez registrace

Časově neomezená free verze programu bez omezení. Vzhledem k tomu, jak je tvořeno konkrétní připojení k internetu u zdrojového počítače, nemusí být vždy možné přímo propojit dva účastníky. Například díky použitým proxy serverům, bránám NAT, firewallům nebo striktním podmínkám zabezpečení počítače nebo firemní sítě.

Do počítače, z kterého chcete odesílat soubory, nainstalujete klienta, který má jednoduché minimalistické rozhraní. Je to vlastně jen okno, do kterého přetáhnete soubory nebo celé složky, které chcete odeslat. Po klepnutí na tlačítko »Settings« můžete určit, zda má být odkaz na stahovaná vypnut po určitém čase nebo maximálním počtu stažení. Soubory můžete před odeslání zabezpečit heslem. Příjemce nemusí nic instalovat – soubor zabezpečený šifrováním WebRTC stáhne na počítači nebo mobilu pomocí internetového prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera a Opera Vivaldi.

Počet odeslaných souborů není omezen – limitující je pouze kvalita internetového připojení, zvláště pokud jeden soubor stahuje současně více protistran, a počet současně stahovaných souborů, což je dáno typem prohlížeče u příjemce. Velikost přenášených souborů může být také libovolná, nedochází k žádnému meziukládaní na serveru. A samozřejmě, během přenosu musí být počítač zapnutý. Po klepnutí na tlačítko »Settings« můžete určit, zda má být odkaz na stahovaná vypnut po určitém čase nebo maximálním počtu stažení. Soubory můžete před odeslání zabezpečit heslem.

Seznam všech plných verzí v Chipu 11/2017

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení