Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Uninstaller 7 Pro

Uninstaller 7 Pro

IObit Uninstaller je kompaktní nástroj na hromadné odstraňování programů, plug-inů a předinstalovaných aplikací Windows. Pomáhá i s aktualizacemi programů. Plná verze - Chip 11/2017.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Čas od času je potřeba počítač pročistit od zbytečných programů a zabudovaný odinstalátor Windows je na rozsáhlejší optimalizaci programů dost neohrabaný.

Uninstaller se specializuje na zjednodušení a automatizaci odinstalování programů. Je zapojen do on-line systému hodnocení programů a zkušeností s jejich odinstalacemi a díky tomu umožňuje odhalit zbytečné a nepoužívané aplikace (včetně různého předinstalovaného crapware od výrobců počítačů) a efektivně a bez pozůstatků v systému je zlikvidovat. Přebytečné programy lze roztřídit podle času instalace, velikosti i frekvence užívání a po výběru je jediným nástrojem nechat všechny hromadně odinstalovat. Kromě nainstalovaných programů lze odstraňovat i Windows aplikace a aplikace třetích stran a veškeré toolbary, plug-iny a rozšíření jednotlivých prohlížečů. Tato rozšíření také v programu zahrnují dostupná uživatelská hodnocení pro jednodušší třídění. Součástí Uninstalleru je také nástroj na automatickou aktualizaci nainstalovaných programů a softwaru, prostřednictvím kterého lze zjednodušeně provádět veškeré doporučené aktualizace. Díky tomu lze tedy program využít i k centralizované kontrole aktualizací programů a deaktivovat automatickou kontrolu jednotlivých aplikací, která často běží na pozadí nebo zpomaluje start systému.

  • Plná verze
  • Uveřejněno na Chip DVD 11/2017
  • Info: www.iobit.com
  • Jazyk: česky
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Roční plná verze programu v ceně 400 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Beta testováni  - výrobce nabízí aktivním zájemcům možnost zúčastnit se procesu beta testování softwaru IObit: www.sw.centrum.cz/novinky/iobit-uninstaller-zdarma-beta

Hromadné odstranění: Pro zjednodušení odinstalace několika programů najednou je prostřednictvím Uninstalleru možné třídit podle času instalace, velikosti programu i frekvence užívání. Po vybrání položek k odinstalaci stačí výběr jedním kliknutím potvrdit a o zbytek se už automaticky Uninstaller postará. Vtíravá rozšíření: Při brouzdání nebo instalaci softwaru často dochází k nechtěné instalaci různých rozšíření, toolbarů a pluginů prohlížečů. Díky Uninstalleru je možné tato rozšíření roztřídit podle hodnocení a poté se hromadně zbavit těch přebytečných. Výchozí aplikace: Novější verze Windows přicházejí se spoustou vestavěného softwaru, který ale pro spoustu uživatelů nepřináší žádný užitek a zbytečně zabírá místo. Uninstaller zahrnuje speciální nástroj, který se zaměruje na tyto předinstalované programy a aplikace třetích stran.

Kromě odstraňování programů je prostřednictvím Uninstalleru možné také udržovat programy aktualizované díky centru akcí, které se postará o kontrolu aktualizací a jejich hromadnou instalaci bez nutnosti kontroly zprostředkované individuálními aplikacemi. V centru akcí je dále možné získat přístup k dalším nástrojům na optimalizaci běhu systému, dostupné jsou například aplikace na zvýšení výkonu, aktualizace ovladačů, ochranu proti spywaru, optimalizaci disku a správu souborů.

Seznam všech plných verzí v Chipu 11/2017

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení