Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Zoolz Cloud

Zoolz Cloud

Zoolz je cloudové úložiště s klientskou aplikací na automatické zálohování dat z počítače. Zálohování jednou nastavíte a pak na něj můžete zapomenout. Pro Chip je připravena doživotní licence na cloudový prostor 100 GB. Plná verze - Chip 11/2017.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Zálohování důležitých dat má obrovský význam a není radno jej podceňovat. Ideální kombinací je lokální záloha podpořená spolehlivým cloudem.

Internetová služba Zoolz není jen běžným cloudovým úložištěm, ale velmi vyspělým zálohovacím řešením, které vám pomůže opravdu bezpečně ochránit všechna vaše důležitá data. Práce s klientskou aplikací Zoolz Archive připomíná ze všeho nejvíce klasické zálohovací nástroje, které zvládnou automaticky vyhledat soubory k zálohování a odeslat je do záložního úložiště. Zoolz Archive vyhledá například dokumenty, e-maily, fotky, hudbu, videa nebo třeba záložky z internetových prohlížečů a v nastaveném intervalu je odesílá do cloudu. Můžete si přitom sami zvolit nejen interval zálohování, ale třeba i aktivovat šifrování zálohovaných dat nebo omezit šířku pásma připojení k internetu, které může Zoolz Archive pro odesílání dat do cloudu využít. Velmi užitečná je také možnost souběžného zálohování dat do lokálního úložiště a do cloudu, která zrychluje možnost případné obnovy dat ze zálohy.

  • Plná verze
  • Uveřejněno na Chip DVD 11/2017
  • Info: www.zoolz.com
  • Jazyk: anglicky
  • Win Vista/7/8/10 (32/64 bit) | macOS 10.7 a novější | Android 4.0 a novější | iOS 8.0 a novější
  • On-line registrace

Jako čtenáři Chipu získáte v cloudovém úložišti Zoolz zdarma a bez časového omezení kapacitu 100 GB pro vaše data včetně technické podpory a updatu. Pokud vám nebude 100 GB na vaše data stačit, můžete si za zvýhodněnou cenu navýšit na 1 TB za necelých 700 korun na rok. Jde o 96% slevu oproti běžné ceně za takto obří úložiště. Licence je určena pro jednoho uživatele a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Klientská aplikace úložiště Zoolz Archive umí automaticky vybrat data na disku vašeho počítače vhodná k zálohování do cloudu. Samozřejmě ale můžete i samo označit požadované složky k synchronizaci s webovým úložištěm. Dostupných 100 GB by mělo pokrýt všechny e-maily, dokumenty a jiné důležité soubory. Zoolz pracuje poněkud odlišně od běžných cloudových úložišť. V podstatě se jedná o zálohovací aplikaci, která v zadaném intervalu synchronizuje obsah zvolených složek s cloudem. Můžete si přitom nastavit i šifrování zálohovaných dat nebo souběžné zálohování dat do cloudu i lokálního úložiště. Průběh zálohování i stav zaplnění vašeho cloudového úložiště můžete kontrolovat v hlavním okně aplikace Zoolz Archive nebo prostřednictvím webového rozhraní. V detailním nastavení zálohovací aplikace můžete omezit šířku pásma internetového připojení, která může být využita, nebo zakázat zálohování při provozu notebooku na baterii.

Úložiště Zoolz má klientské aplikace nejen pro počítače s Windows a macOS, ale samozřejmě také pro smartphony a tablety a Androidem a iOS. Do aplikace Zoolz Viewer se přihlásíte prostřednictvím svého uživatelského účtu a získáte přístup k souborům z počítače, zazálohovaným v cloudovém úložišti. Aplikace Zoolz Viewer funguje opravdu jen jako prohlížeč, takže například neumí zálohovat soubory z mobilního zařízení. I tak se ale mobilní aplikace samozřejmě velmi hodí, například pro přehled o zazálohovaných dokumentech z počítače nebo prohlížení fotek.

Seznam všech plných verzí v Chipu 11/2017

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení