Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

EasyBackup 2019

EasyBackup 2019

Abelssoft EasyBackup je přívětivý nástroj na automatické zálohování nejdůležitějších dat a jejich případnou obnovu. Plná verze - Chip 11/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Nástrojů na zálohování je mnoho. Pokud chcete nastavit jen základní zálohování a nic dál neřešit, je EasyBackup vašim šampiónem.

Abelssoft EasyBackup má za úkol jedno – spolehlivě zálohovat nezbytná data bez jakékoliv obsluhy ze strany uživatele. Program už v základu automaticky zálohuje osobní složky jako jsou dokumenty, obrázky, videa a hudbu, přičemž rozsah zálohy lze ale kdykoli libovolně konfigurovat. K záloze dat dochází na pozadí automaticky vždy při připojení vybraného přenosného úložiště, případně lze programu nastavit pravidelné zálohování na lokální úložiště. Pro jistotu je v nabídce také možnost upomínek na připojení zálohovacího disku dle požadované frekvence. V případě potřeby záchrany zálohovaných dat stačí využít zabudovaného kalendáře záloh, který vizuálně znázorňuje provedené zálohy v chronologickém pořadí, a vybrat tak přesně bod obnovy, do kterého se vrátit. Není potřeba se obávat o nedostatek úložného prostoru v případě zaplnění kalendáře, EasyBackup používá kompresní technologie na snížení velikosti záloh.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Pro čtenáře Chipu je připravena plná verze programu Abelssoft EasyBackup 2019, která bude po bezplatné registraci časově i funkčně neomezená. Licence aktuální prodávané verze vyjde přibližně na 510 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Program od prvního spuštění automaticky zálohuje nejnezbytnější složky včetně dokumentů, hudby, obrázků a videí. Stačí tedy akorát připojit externí zařízení a data jsou v bezpečí, bez nutnosti jakéhokoli nastavování. Rozsah záloh lze samozřejmě v případě potřeby personalizovat. Kde nestačí automatické nastavení zálohování, tam přichází manuální zálohy. Kromě rozsahu zálohy je dále možné vybrat cílovou složku na pevném disku bez potřeby externího uložiště a zvolit frekvenci opakování pro zajištění bezpečí bez závislosti na pravidelném připojování dalších zařízení. Občas se stane, že je pořízených záloh opravdu potřeba využít. Pro tyto situace nabízí EasyBackup kalendář záloh pro přehledné porovnání mezi několika verzemi záloh a jejich obsahy. V kalendáři stačí jednoduše vybrat bod obnovy a o zbytek je postaráno.

I přesto, že program láká na svou jednoduchost, nabízí dostatečnou nabídku funkcí na pokrytí většiny zálohovacích potřeb uživatele. Rozsah záloh v základu pokryje sice jen nejosobnější složky jako dokumenty, obrázky a hudbu, není ale problém rozsah libovolně rozšířit, třeba na celý disk. Personalizovat lze také frekvenci záloh, buď jednoduše externí úložiště fyzicky připojit pouze v požadovaný čas, nebo v případě manuálních záloh přesně nastavit jejich pravidelnost. Manuální zálohy také nabízejí možnost zálohovat přímo na pevný disk.

Seznam všech plných verzí v Chipu 11/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení