Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

PC Fresh

PC Fresh

PC Fresh obsahuje řadu nástrojů na optimalizaci systému, pomocí nichž lze odstranit brzdy výkonu počítače. Díky přehlednému prostředí jej zvládnou i začátečníci. Plná verze - Chip 11/2019.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Proč nevyužít celý potenciál počítače? Díky vyladění spolupráce systému s hardwarem lze zabránit svévolnému snižování výkonu a zastarávání počítačů.

Program PC Fresh je zdatným pomocníkem při ladění počítače k maximálnímu výkonu. S jeho využitím lze dosáhnout výsledků, jako by se počítač vrátil z profesionálního servisu nebo prošel novou instalací Windows. Obsahuje i turbo režim »PowerNow Mode«, který na vyžádání dokáže výkonově náročným programům, jako jsou videoeditory nebo hry, přidělit extra výkon navíc. Funguje to tak, že moduly PC Fresh umožňují spravovat běžící procesy a služby, vyřadit z činnosti zbytečně spouštěné aplikace a optimalizovat nastavení operačního systému Windows pro vyšší výkon a stabilitu. Obsazenost operační paměti lze optimalizovat třeba i pravidelně. Mimo to v programu nechybí ani možnost úpravy běžně nedostupných nastavení Windows nebo identifikace největších žroutů diskového prostoru. Do ladění se můžete pustit bez obav – všechny důležité změny v nastavení jsou automaticky zálohovány. Přestože není uživatelské rozhraní programuj PC Fresh přeloženo do češtiny, je velmi přehledné a usnadní práci i méně zkušeným uživatelům. Systém varování navíc upozorňuje na další možnosti optimalizace výkonu. jako velmi praktické je i zapojení programu do uživatelských zkušeností, takže v případě konfigurace služeb a spouštěných programů při startu systému vám PC Fresh pomůže s doporučeními komunity.

  • Jazyk: anglicky, německy
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu PC Fresh v ceně 800 korun můžete po aktivaci používat bez funkčních a časových omezení, ovšem bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Ve výchozím okně (»Dashboard«) zobrazuje PC Fresh informace o aktuální kondici vašeho počítače, společně s upozorněními na možnosti další optimalizace výkonu. Kliknutím na »Optimize Now« vyvoláte příslušnou funkci, která provede optimalizaci zcela automaticky. Režim vysokého výkonu, označený jako »PowerNow Mode«, lze aktivovat ručně, nebo si sami můžete zvolit aplikace, při jejichž spuštění PC Fresh zastaví všechny nepotřebné procesy a služby, aby uvolnil maximum výkonu počítače pro náročné programy nebo hry. V nabídce »Minitools« najdete sadu nástrojů, které například zobrazí podrobné informace o výbavě vašeho počítače, analyzují obsah pevného disku nebo nabídnou optimalizaci obsahu operační paměti. Dále zde můžete upravovat nastavení výchozích programů pro otevírání různých typů souborů nebo oblíbené složky v Průzkumníku.

PC Fresh běží na pozadí operačního systému, aby mohl průběžně provádět optimalizaci výkonu počítače. Ikonu programu najdete v oznamovací oblasti hlavního panelu (vedle hodin) a když na ni kliknete pravým tlačítkem myši, můžete rovnou aktivovat funkce na zvýšení výkonu počítače (»Start PowerNow Mode«) nebo uvolnění operační paměti (»Optimize RAM now«). Pak jsou k dispozici i funkce na automatickou optimalizaci výkonu na pozadí operačního systému.

Seznam všech plných verzí v Chipu 11/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení