Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Todo PCTrans Pro

Todo PCTrans Pro

S nástroji programu Todo PCTrans lze mezi různými počítači nebo různými verzemi Windows pohodlně přenést instalované aplikace i uživatelská data. Plná verze - Chip 11/2019.

Koupili jste si nový počítač, nebo plánujete přejít na nová Windows 10? Jistě si budete chtít ušetřit práci s úvodní instalací a přenosem dat.

Program Todo PCTrans 9.10 se specializuje na přenos uživatelských účtů, dat a instalovaných aplikací z jednoho počítače do druhého. Typickým scénářem použití tak může být například instalace nového počítače s Windows 10, do kterého chcete přenést obsah z vysloužilého stroje s Windows 7 či ještě starší verzí operačního systému. Další možností použití může být usnadnění instalace více počítačů, ve kterých chcete mít stejnou či podobnou výbavu. Vše instalujete pouze jedenkrát a pak přenesete i do dalších počítačů. Použití programu Todo PCTrans je velmi snadné a můžete se při něm rozhodnout, zdali přenesete data po síti (oba počítače přitom musí být připojeny ke stejné místní síti), nebo prostřednictvím obrazu stávající výbavy počítače, který bude vygenerován na externí disk. Zároveň je nutné instalovat Todo PCTrans do starého i nového počítače.

Více informací najdete v rozsáhlém článku v tištěném Chipu.

  • Jazyk: anglicky, německy
  • Windows XP/7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu Todo PCTrans 9.10 můžete po aktivaci používat bez funkčních omezení po dobu jednoho roku, bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Běžná cena licence nejnovější verze programu je kolem 1 700 korun. Licence je určena pro jednoho uživatele a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Todo PCTrans se při výběru aplikací k migraci pokusí odhadnout, zdali budou na cílovém počítači bez problému fungovat. Kromě problémů s kompatibilitou s jinou verzí Windows mohou nastat potíže i s aktivací placeného softwaru na novém počítači. Připravte si licenční klíče a možná budete muset kontaktovat i technickou podporu výrobce daného softwaru. Jestliže se vám nepodaří licenční klíče najít, nezbyde vám, než použít některý z nástrojů, které umí licence instalovaného softwaru vyhledat v registru Windows. Zkuste například LicenseCrawler, aplikaci podporovanou reklamou, která je pro soukromé použití k dispozici zdarma. Vybavení obrazem aplikací a dat, nebo připojením do stejné sítě se starým počítačem, a licenčními klíči k zakoupenému softwaru se můžete pustit do přenosu dat do nového počítače. Začněte výběrem způsobu přenosu dat a následně zadejte IP adresu zdrojového počítače, nebo cestu k uloženému obrazu dat.

Migrace dat mezi počítači spočívá především ve výběru způsobu transferu (po síti nebo přes externí disk) a volbě, zda aktuálně pracujete se starým či novým počítačem (vždy začněte pracovat na starém počítači). Pak už si jen ze seznamu instalovaných programů vyberete ty, které chcete přenést, a podobně označíte i data k migraci. Todo PCTrans doporučí přenos obsahu standardních systémových složek (Dokumenty, Fotky atd.), konečný výběr je ale vždy na vás. Na novém počítači pak už jen zvolíte import dat. Jestliže se vám nepodaří licenční klíče najít, nezbyde vám, než použít některý z nástrojů, které umí licence instalovaného softwaru vyhledat v registru Windows. Zkuste například LicenseCrawler, aplikaci podporovanou reklamou, která je pro soukromé použití k dispozici zdarma.

Seznam všech plných verzí v Chipu 11/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení