Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

WebSite X5 Evolution 13

WebSite X5 Evolution 13

Díky programu WebSite X5 Evolution 13 nemusíte k vytvoření vlastních internetových stránek znát HTML ani další webové technologie. Plná verze - Chip 11/2019.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Díky programu WebSite X5 Evolution 13 nemusíte k vytvoření vlastních internetových stránek znát HTML ani další webové technologie.

Program WebSite X5 Evolution 13 obsahuje několik stovek připravených šablon, které mohou posloužit jako základ vašich budoucích webových stránek. Také následující kroky tvorby webu jsou velmi snadné – ať už jde o úpravu záhlaví a zápatí webu, vytvoření struktury stránek a samozřejmě i jejich naplnění obsahem. WebSite X5 za tímto účelem používá systém stavebních bloků (texty, obrázky, videa, animace), které můžete volně rozmístit do obsahu stránek. Podobu vytvářeného webu můžete průběžně kontrolovat v náhledu. Pomocí stylů si můžete nadefinovat i velikosti a okraje stránek, barvy i fonty popisků tlačítek nebo způsob otevírání menu při ukázání myší. Podobné předvolby jsou k dispozici i pro rozbalovací nabídky, včetně například i vizuálních efektů. Na konci stačí jen vygenerovat soubory pro uložení na webový server a pomocí vestavěného FTP klienta je rovnou nahrát na internet.

Více informací najdete v rozsáhlém článku v tištěném Chipu.

  • Jazyk:  česky, anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu WebSite X5 Evolution 13 v ceně 1 800 korun můžete po instalaci a aktivaci používat bez funkčních a časových omezení, ovšem bez nároku na technickou podporu a budoucí aktualizace aplikace. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Základem vytvoření vlastních internetových stránek v programu WebSite X5 je založení nového projektu. Mezi jeho charakteristiky patří vedle názvu stránek také informace o autorovi, popis obsahu stránek, klíčová slova, výběr použitého jazyka nebo ikona zobrazovaná v adresním řádku prohlížeče. Následuje výběr šablony vzhledu stránek a její barevné varianty. Klikněte proto na tlačítko »Výchozí šablona«, kterým otevřete galerii dostupných šablon. K dispozici jsou desítky různých šablon a jejich alternativ, rozdělených do několika kategorií. Rovněž můžete určit, zdali bude hlavní navigace stránek postavena horizontálně či vertikálně. Počet a rozložení jednotlivých bloků lze snadno měnit pomocí tlačítek nad schématem stránky. Každý objekt se upravuje v samostatném editoru, kde nechybí ani nástroje na úpravu textů či vkládání obrázků a nastavení potřebných parametrů. Obrázky, animace či videa můžete čerpat jak ze zdrojů uložených ve vašem počítači, tak přímo z internetu.

Pro pokročilejší uživatele a rozsáhlejší webové projekty je k dispozici vyšší edice programu WebSite X5, označená jako Professional. K výbavě edice Evolution přidává například pokročilé možnosti úprav šablon webových stránek, jejich grafiky i zdrojového kódu, umí do stránek vkládat dynamicky generovaný obsah, poskytuje rozsáhlejší možnosti funkcionality internetových obchodů a pokročilé funkce pro SEO optimalizaci stránek. WebSite X5 Professional 13 má i vlastní mobilní aplikaci na správu webových stránek.

Seznam všech plných verzí v Chipu 11/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení