Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

CleverPrint 2016 Pro

CleverPrint 2016 Pro

CleverPrint je zručná aplikace na optimalizaci tisku pro snížení spotřeby nákladů na tisk a zrychlení celého procesu. Plná verze - Chip 12/2015.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Program je určen pro všechny, kteří často tisknou, a proto si chtějí nastavování tisku urychlit a šetřit při tom drahé barvy.

CleverPrint 2016 Pro je univerzálním programem pro optimalizaci celého tiskového procesu – od výběru souborů k tisku přes jejich automatickou či manuální úpravu až po nastavení výstupu a náhledu výsledku. Touto optimalizací lze pomocí programu docílit až 50% snížení nákladů na tisk a přitom si i celý proces zjednodušit. Program totiž dokáže automaticky upravit stránku odstraněním zbytečných grafik či prázdných míst, možné je i odstraňovat zbytečné stránky či tisknout až 8 stránek na jeden list papíru. Kromě úspory nákladů, ulehčuje CleverPrint i práci s tiskem například pomocí kombinace několika tisků do jednoho (i pokud se jedná o jiné formáty), ukládání tisku jako obrázky či PDF nebo ukládání a načítání tisků pro budoucí tiskové úlohy. Je možné změnit pořadí jednotlivých stránek, případně jim jednoduše vytvořit vodotisk či záhlaví.

  • Jazyk: anglicky
  • OS: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • Registrace online

Časově neomezená plná verze v ceně 1 000 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory.  Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Hromadné třídění: Stránky exportované z různých formátů je možné mezi sebou volně prohazovat a společně je upravovat. Všem stránkám lze tedy přiradit stejný vodotisk, stejný okraj a tisknout jich dohromady několik na jeden list papíru. Takto zkombinované tiskové úlohy lze také uložit do jednoho společného souboru. Rychlý vodotisk: Díky hromadnému přístupu k tisku souborů lze nastavené úpravy aplikovat pro všechny stránky pro zjednodušení a zrychlení procesu tisknutí. Hromadně lze přidat stránkám i vodotisk, kterým může být standardně text či obrázek a jeho vzhled lze dále náležitě personifikovat. Ušetřené polínko: Odměnou za používání programu a jeho optimalizace tisku vám je souhrnný přehled ušetřených zdrojů. Tyto statistiky zahrnují ušetřenou hmotnost dřeva a CO2, objem vody a dokonce i celkovou energii výroby a transportu. Program dále zobrazí i orientační úsporu finančních nákladů.

Skrytá síla programu je i jeho schopnost upravovat formáty souborů pro tisk či export. Dokáže přijmout různé formáty z různých zdrojů a pracovat s nimi dohromady jako s jednou tiskovou úlohou. Je tedy například možné zkombinovat stránky z Wordu či z PDF v rámci jednoho tisku. Stejnou svobodu naleznete i u výstupu, kde kromě samotného tisku můžete tiskovou úlohu uložit jako tiskovou úlohu pro budoucí tisk či přímo exportovat do PDF nebo obrázkových formátů včetně JPG, PNG a BMP s možnostmi nastavení exportu. 

Seznam všech plných verzí v Chipu 12/2015.

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení