Menu
Časopis Chip

Smart Defrag 5 Pro

Smart Defrag 5 Pro

Smart Defrag 5 Pro | Foto: CHIP

Program Smart Defrag nabízí praktické nástroje pro inteligentní defragmentaci disku a jeho rychlou očistu od zbytečných souborů a dalších nepotřebných pozůstatků po práci na počítači. Plná verze - Chip 12/2017.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Jednou z příčin zpomalení počítače může být i rozkouskování souborů na disku. Pomůže Smart Defrag, který je uznávaným specialistou na defragmentaci.

Plná verze programu Smart Defrag nabízí kompletní sadu nástrojů pro defragmentaci disku a jeho očistu od nepotřebného smetí. Pomocí analýzy během chvíle zjistíte, zda je zapotřebí provést defragmentaci vybraného disku počítače. Podle potřeby a aktuálních časových možností pak můžete volit mezi nástroji pro rychlou defragmentací, pro defragmentací a optimalizací, pro defragmentaci pouze velkých souborů, pro defragmentaci volného místa nebo pro defragmentaci a upřednostnění souborů. Poslední nástroj při defragmentaci upřednostňuje optimalizaci rozložení dat na disku pro dosažení maximálního výkonu a prodloužení doby, za kterou bude potřeba provést další defragmentaci disku. Tato metoda je však časově náročná a celý proces může trvat výrazně delší dobu než při použití ostatních nástrojů. Zkušení uživatelé jistě ocení i možnosti, které nabízí karta »Rozšířená defragmentace«. Pomocí této karty lze totiž upravit nastavení nástroje pro defragmentaci disku při startu počítače, např. zapnout/vypnout defragmentaci systémových souborů a souborů registru Windows. Zkušenější uživatelé pak mohou v nastavení programu ještě podrobněji upravit parametry jednotlivých nástrojů pro defragmentaci a čištění disku.

  • Plná verze
  • Uveřejněno na Chip DVD 12/2017
  • Info: www.iobit.com
  • Jazyk: česky
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Jednoroční plná verze programu v ceně 400 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí s možností updatu v rámci stejné verze 7, ovšem bez technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Pod poněkud nešťastně přeloženým názvem »Čas Spuštění Defragmentace« se v místní nabídce panelu disku skrývá tlačítko pro zapnutí/vypnutí defragmentace při startu počítače. Pomocí této funkce lze při spuštění Windows defragmentovat i systémové soubory, které standardně při běhu počítače optimalizovat nelze. Analýza vybraného disku proběhne velmi svižně. Po jejím skončení zobrazuje hlavní okno aktuální stav disku a zároveň vám doporučí vhodný typ defragmentace, pomocí které dosáhnete optimálního rozložení dat na disku. Délka samotné defragmentace je závislá na velikosti disku a množství fragmentovaných dat. Karta »Rozšířená defragmentace« nabízí zkušeným uživatelům možnost upravit nastavení nástroje pro defragmentaci disku při startu počítače. Můžete zde např. vypnout/zapnout defragmentaci systémových souborů a souborů registru Windows nebo přímo vybrat konkrétní soubory, které budou při startu defragmentovány.

Hlavní okno programu je jednoduše a přehledně uspořádáno. V ústřední části zobrazuje všechny disky počítače, včetně připojených externích disků, a také aplikace Windows (»Windows Apps«). Panel každého disku obsahuje ve spodní části tlačítko se šipkou dolů, pomocí kterého zobrazíte nabídku pro rychlé zapnutí základních nástrojů programu. Můžete zde zapnout/vypnout automatickou defragmentaci, defragmentaci při startu počítače a spuštění nástroje pro čištění disku od zbytečných souborů před defragmeantací disku. V nabídce jsou k dispozici i tlačítka pro rychlý přístup k nastavením těchto tří funkcí. Pomocí tlačítka »Inteligentní defragmentace«, umístěném pod panely jednotlivých disků, zobrazíte všechny dostupné nástroje pro optimalizaci dat na disku.

Seznam všech plných verzí v Chipu 12/2017

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení