Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Ztráta důvěry

Ztráta důvěry

Ztráta důvěry | Foto: CHIP

Hacknutí společnosti Equifax je skandál, který bude mít následky.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Firmy, které hromadí naše údaje, by měly mít zvláštní odpovědnost. Zaslouží si naši důvěru? Píšeme o zcela mimořádném selhání v historii americké IT. Začátkem září oznámila úvěrová společnost Equifax, že hackeři díky bezpečnostní mezeře získali přístup k osobním údajům až 145,5 milionu Američanů. Zkopírována mohla být jména, data narození, adresy a čísla sociálního pojištění, řidičských průkazů i kreditních karet. Množství a rozsah škody doposud nebylo možné přesně vyčíslit.

Navíc se ukázalo, že minimálně stejnou katastrofou bylo chování samotné postižené úvěrové společnosti Equifax. Nejen, že několik jejich manažerů ještě před zveřejněním hackerského útoku prodalo firemní akcie, ale došlo i k zoufalému pokusu změnit smluvní podmínky, ve kterých se klienti zříkají práva na soudní spory. Navíc nechyběly ani další přehmaty a selhání.

Celá tahle obrovská kauza vyvolává pochyby o zodpovědnosti firem, které uchovávají naše data. Navíc je také na každém z nás, aby věnoval pozornost svým datům, aby je chránil a bránil a aby trval na tomto svém právu.

Pokud se o celém případu i jeho důsledcích chete dozvědět víc, přečtěte si prosincový Chip. V prodeji od 16. 11.


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení