Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Jak správně nastavit ochranu chytrého domova

Jak správně nastavit ochranu chytrého domova

Ve druhé části našeho seriálu vám poradíme, jak ochránit domácnost před vodou, ohněm a zloději.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Panuje mylná představa, že zloději vykrádají byty hlavně během letních prázdnin. Pravda je taková, že ta pravá sezona pro zloděje začíná na podzim, kdy se krátí dny a prodlužují noci, protože zloději s oblibou přicházejí v době, kdy jsou obyvatelé bytu stále v práci, ale venku už je tma. Ve tmě je totiž menší šance, že je uvidí sousedi, a zloději navíc podle rozsvícených oken snadno poznají, zda je někdo doma, či nikoliv. Pokud tedy plánujete zlepšit zabezpečení svého obydlí, doporučujeme začít hned. Ukážeme vám, jak snadno nastavit systém chytré domácnosti tak, aby co nejvíc ztížila práci zlodějům.

První stupeň obrany, která má znepříjemnit zlodějům přístup do cizích obydlí, představují klasické mechanické systémy zabezpečení. Zkušenějším zlodějům trvá vylomení nezabezpečeného okna jen pár sekund. Jejich nekalé úsilí jim ale může výrazně ztížit chytrý zabezpečovací systém.

Ve druhé části našeho seriálu, kterou najdete v Chipu 12/2018, vám poradíme, jak vybrat správný domácí zabezpečovací systém.

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨