Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Nejlepší prémiové notebooky

Nejlepší prémiové notebooky

Otestovali jsme šest špičkových notebooků a zaměřili jsme se na speciality jednotlivých výrobců.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Kdyby se jednalo o test nejluxusnějších automobilů, našli byste v našem startovním poli značky jako Porsche, Lexus, Maserati nebo Aston Martin. Notebooky, které jsme si tentokrát objednali do testu, snesou v porovnání s modely střední třídy přirovnání k rozdílu mezi Audi A8 a Škodou Fabií. Obě kategorie vozů nás dovezou z bodu A do bodu B, ovšem ty prémiové tak učiní luxusně a pohodlně.

Rozdíl mezi špičkovými notebooky a střední třídou by měl být patrný na první pohled, protože pokud se rozhodnete utratit za přenosný počítač víc než 50 000 Kč, očekáváte perfektní zařízení bez kompromisů. Při této příležitosti se v naší testovací laboratoři utkaly notebooky Lenovo ThinkPad X1 (62 000 Kč), Dell XPS 13 (49 000 Kč), Apple MacBook Pro (60 000 Kč), HP x360 (36 000 Kč), Fujitsu S938 (52 000 Kč) a Microsoft Surface Laptop (64 000 Kč). Většinou jsme si s nimi užili zábavu, jakou lze od této cenové třídy očekávat, ale zjistili jsme rovněž, že ani vysoká cena leckdy neznamená, že se uživatel nemusí smířit s jistými kompromisy.

Kompletní test včetně výsledkové tabulky obsahující výkonnostní testy, naměřenou výdrž a mimo jiné i naměřené parametry použitých displejů najdete v Chipu 12/2018.

 

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨