Menu
CHIP Speedtest
»On-line DVD«

»On-line DVD«

?

Obsah Chip DVD je k dispozici také na internetu - s rozhraním ve shodné podobě, jak jej znáte z optického disku. Stahovat můžete jak jednotlivé programy, tak i celý ISO obraz DVD. Přístup ke službě »On-line DVD« je přidělen k e-mailům tištěných a kombi předplatitelů u distributorů SEND (ČR) a Magnet Press (SK) a k e-mailům zákazníků nakupujících digitální vydání v e-shopu Chipu. Více o přístupu >>

Přístup k »On-line DVD«

Používání »On-line DVD« je zdarma umožněno všem předplatitelům Chipu u distributorů tisku SEND (ČR) a Magnet Press (SK) v rozsahu jejich předplatného. Přístup k předplaceným vydáním jim zůstává v platnosti i po ukončení období aktivního předplatného. K dispozici jsou vydani 01/2019 a novější.

Tištěné a kombinované předplatné: Zákazník je o přidělení přístupu k uživatelskému účtu na webu Chipu a k »On-line DVD« informován po úhradě předplatného (ČR 2-3 pracovní dny, SK - do 14 dnů). Přístup je svázán vždy s e-mailem, který zákazník použil při objednávce u distributora tisku. Pokud se při automatické kontrole zjistí, že jeho e-mailová adresa ještě nebyla použita pro registraci na webu Chipu, je zákazníkovi doručena informační zpráva se strojově vygenerovaným heslem pro první přístup. Pokud už zákazník zaregistrovaný účet má, je přistup přiřazen k tomuto účtu.

Digitální vydaní a předplatné: Přístup ke službě »On-line DVD« je v rozsahu předplatného umožněn i zákazníkům nakupujícím digitální vydání a předplatné v e-shopu www.chip.cz/digi.

TIP: Pokud si chcete ověřit přístup ke službě »On-line DVD« a neznáte nebo zapomenete heslo, můžete využít funkci »Zapomenuté heslo« v nabídce uživatelského účtu.

Omezení přístupu
Přístup k »On-line DVD« není možné přidělit k tištěným vydáním zakoupeným na stánku a u nepodporovaných prodejců předplatného, k digitálním časopisům zakoupeným v e-shopu Alza Media, Floowie, O2 Knihovna a dalších, ani k vydáním zakoupeným přímo u Googlu/Applu v mobilní aplikaci Chip CZ pro Android/iOS.

Alternativní přístup k obsahu Chip DVD
Čtenáři digitálního Chipu z Alza Media dostanou po nákupu zprávu o možnostech stahování položek Chip DVD alternativním způsobem na jejich e-mail registrovaný u Alzy.
Čtenáři digitálního Chipu zakoupeného přímo u Googlu/Applu v mobilní aplikaci Chip CZ pro Android/iOS se k položkám Chip DVD dostanou pomocí registračního formuláře v digitálním časopisu na straně 55. Seznam programů zařazených do této alternativní služby najdete vždy v časopisu na straně 50. Jsou označeny ikonou D.

Lze koupit přístup k »On-line DVD«?
Přístup k »On-line DVD« nelze samostatně koupit. Lze však zakoupit digitální vydání Chipu za 99 Kč v e-shopu www.chip.cz/digi a k němu automaticky získat přístup k »On-line DVD«.

TIP: Přístup k »On-line DVD« nelze přiřadit k časopisu koupenému na stánku. Pokud si chcete koupit jedno tištěné vydání a zároveň k němu získat přístup k »On-line DVD«, objednejte si časopis u předplatitelské služby SEND (www.chip.cz/postou). Stanete se tak „jednoměsíčním“ předplatitelem s registrací a přístupem k »On-line DVD«. Cena zůstává stejná jako na stánku, poštovné je zdarma. Časopis obvykle dorazí do schránky do dvou dnů.

Náměty a připomínky k »On-line DVD« pište na chip@chip.cz.


 

 ISO:  ISO obraz DVD je speciální archiv optického disku, který je možné snadno vypálit na dvouvrstvé DVD (DVD-DL, 8,5 GB) nebo jej rozbalit na pevný disk například pomocí programu WinRAR.

 REGISTRACE PLNÝCH VERZÍ:  U většiny plných verzí na Chip DVD je vyžadována registrace jejich licence, instalace programu a on-line aktivace získaného licenčního klíče na serverech výrobce. Jde zpravidla o 40 dní od data vydání časopisu (do konce následujícího měsíce). Například - plné verze z Chipu 05/2020, který vyšel koncem dubna, lze úspěšně registrovat / instalovat / aktivovat do konce května 2020. Poté je to už velmi nepravděpodobné.

Antivirová kontrola Chip DVD a »On-line DVD«
Data jsou vždy před publikováním prověřena na výskyt virů aktualizovanými produkty: Kaspersky AV, Norton AV, AVG/Avast IS, BitDefender IS, ESET/NOD32, Panda Protection, Malwarebytes a SecureAPlus s 12 nevýznamnějšími on-line antivirovými enginy. V případě, že váš antivir zahlásí podezření, může to být způsobeno skutečným problémem, který se objevil v průběhu času, nebo jen zapnutou hloubkovou heuristickou analýzou, která je citlivá na jakékoliv náznaky infekce a podezřelého chování. Pokud chcete mít jistotu, doporučujeme antivirové skenování pomocí serveru www.virustotal.com, kam příslušný soubor zašlete na kontrolu a obratem vidíte jeho stav z pohledu více než 60 antivirů.
Software, u kterého si nejste jisti bezpečností, určitě nepoužívejte!


Reklamace nedostupnosti přístupu k »On-line DVD«
1.
Každý předplatitel u distributorů tisku SEND (ČR) a Magnet Press (SK) má přidělen přístup k uživatelskému účtu na www.chip.cz, do kterého je mu importován rozsah předplatného. Přístup je svázán vždy s e-mailem, který zákazník použil při objednávce u distributora tisku. Pokud neznáte nebo zapomenete heslo, můžete využít funkci »Zapomenuté heslo« v nabídce uživatelského účtu (to samé platí pro zákazníky nakupující digitální vydání v e-shopu www.chip.cz/digi).

2. Přihlaste se ke svému uživatelskému účtu na www.chip.cz (vpravo nahoře v menu) a v kolonce »Moje nákupy« zkontrolujte stav svých předplatných.

3. Pokud stav předplatného neodpovídá, je to často způsobeno použitím jiné e-mailové adresy při nákupu předplatného nebo nedopatřením. To můžete zjistit nebo změnit u distributorů tisku:

Reklamace nedostupnosti přístupu k »On-line DVD« v ČR pro tištěné/kombi předplatné: Kontaktujte helplinku SEND 225 985 225 (po–pá: 8 – 18.00 hod.) a ověřte si svůj e-mail v zákaznickém účtu. Veškeré změny do přístupu k »On-line DVD« se promítnou zpravidla do 24 hodin a budete o tom informováni e-mailem. Žádosti o změny můžete také zasílat na e-mail chip@send.cz (časově delší, nedoporučujeme). Pokud znáte své přístupové údaje, můžete ve většině případů změny realizovat přímo ve svém účtu >>

Reklamace nedostupnosti k »On-line DVD« v SR pro tištěné/kombi předplatné: Kontaktujte helplinku MAGNET PRESS +421 02/67 20 19 31-33 (po–pá: 8 – 16.00 hod.) a ověřte si nebo si nechte přidat e-mail do svého zákaznického účtu. Veškeré změny do přístupu k »On-line DVD« se promítnou zpravidla do 7 dnů a budete o tom informováni e-mailem. Žádosti o změny můžete také zasílat na e-mail predplatne@press.sk (časově delší, nedoporučujeme). Předplatitelé, kteří objednávali časopis v e-shopu, mohou ve většině případů změny realizovat přímo ve svém účtu >>


Rozšířená nápověda >>

 

Pokračování článku