Menu

Testovací laboratoř Chipu

V testech se zaměřujeme na to, co uživatele skutečně zajímá: Na jakých funkcích skutečně záleží? Jaké vybavení je dnes aktuální? Jak dobře plní zařízení své základní úkoly? Drží výrobci své sliby ohledně funkčnosti a smyslu zařízení?

Spolehlivé nezávislé testy

Naše měření jsou často založena na uznávaných zkušebních postupech nebo ISO normách - a jsou tak přesná, aby splňovala očekávání našich čtenářů. Proto měříme například u fotoaparátů a objektivů rozlišení nejen ve středu snímku, ale také v okrajích. Nejdražším měřicím zařízením v testovací laboratoři Chipu je kamera TechnoTeam LMK 98-3 Color, měřící jas a barvy. Používá se pro měření displejů a stojí v přepočtu více než 1,5 milionu korun.

Pro nové produktové kategorie naši technici navrhují testy na míru a ve spolupráci s redaktory Chipu pak určují přesná hodnoticí kritéria - koneckonců výsledky testů jsou základem pro velkou část redakčních článků. I již zavedené testovací postupy neustále vyvíjíme, aby výsledky vždy odpovídaly požadavkům současných uživatelů.

Testy patří k Chipu

Již od roku 1991 radí naši redaktoři a technici čtenářům při nákupu nejrůznějších zařízení. Testovacím centrem v mateřské redakci Chipu v německém Mnichově i u nás v Praze projde ročně více než 1 000 výrobků. Tým odborníků složený ze 14 zkušených techniků vyvíjí pro každou kategorii produktů vlastní standardizované měřicí a vyhodnocovací postupy, které zaručují objektivní, srovnatelné a v praxi opakovatelné relevantní výsledky.

Víme, jak důležité jsou spolehlivé testy pro kompetentní a nezávislé poradenství. Proto každý rok investujeme do vybavení a provozu testovací laboratoře v přepočtu více než 55 milionů korun. V této oblasti je Chip pro své čtenáře zcela výjimečným zdrojem spolehlivých informací a výsledků.

Seznam produktů oceněných v tomto čísle najdete na straně 4.

Příbuzná témata:  Komerční sdělení