Menu
CHIP Speedtest

PRÁVĚ V PRODEJI

První pohled - hardware

01.06.2008 00:00 | Pavel Trousil 0

PREMIO 3070N

S očíčkem

TYP PRODUKTU výkonný notebook
PROCESOR Intel Pentium M 740, 1733 MHz, 2048 KB L2 cache
ČIPOVÁ SADA Intel 915GM
PAMĚŤ 512 MB, max. 2048 MB
PEVNÝ DISK Fujitsu MHV2100AH, 100 GB
OPTICKÁ MECHANIKA DVD+-RW, Matshita UJ-840D
GRAFICKÁ KARTA Intel 915GM
DISPLEJ 15", SXVGA+, 1400 x 1050
MODEM HDAudio Soft V92
SÍŤOVÁ KARTA I ntel 2200BG, Realtek RTL8139 PORTY 4x USB, VGA, S/PDIF, FireWire, FIR, S-Video, PC Card Type II, PP
OPERAČNÍ SYSTÉM Microsoft Windows XP HE
ROZMĚRY 328 x 288 x 38 mm, 2,8 kg
VÝROBCE/POSKYTL AT Computers
CENA VČ. DPH 39 020 Kč

Nejznámější domácí značkou notebooků je Premio firmy AT Computers, přičemž model Premio 3070N patří k těm výkonnějším a dobře vybaveným. V šasi od firmy Asus se totiž ukrývá mobilní řešení Centrino firmy Intel - 1,73MHz procesor Pentium M.
Paměti je 512 MB a k dispozici je rychlý 100GB pevný disk. Grafiku má na starosti čipová sada, což je asi jediné výkonnostní omezení. Jinak jsou výsledky testů výborné - SYSmark 2004: 143 bodů!
Ve víku s displejem s vysokým rozlišením (1400 x 1050 bodů) je navíc webkamerka (BisonCam MB Pro) s 1,3megapixelovým CMOS senzorem. V těle je také čtečka paměťových karet a samozřejmě slot pro karty PC Card. Touchpad je kovový, vepředu jsou multimediální tlačítka pro ovládání DVD vypalovací mechaniky. Nad klávesnicí (klávesy Enter a Del jsou dost malé) jsou aplikační tlačítka (standardně pro změnu režimu spotřeby, pošta, vypnutí touchpadu). Akumulátor s kapacitou 4400 mAh se v našem testu vyčerpal až skoro za čtyři hodiny. Tento výkonný přenosný počítač s displejem s vysokým rozlišením tedy dokáže dlouho pracovat i na baterie.

USB READER MOUSE

Nadívaná myš

TYP PRODUKTU myš se čtečkou paměťových karet
POČET TLAČÍTEK 2 + kolečko
SNÍMACÍ TECHNOLOGIE optická
ROZLIŠENÍ 800 dpi
DÉLKA KABELU 1,5 m
ROZHRANÍ USB
PODPOROVANÉ PAMĚŤOVÉ KARTY SD, miniSD, MMC, MemoryStick (různé varianty), SmartMedia, xD Picture Card
VÝROBCE Viewcon Electronic
POSKYTL Krup
CENA VČ. DPH 594 Kč

Zajímavou kombinaci dvou zcela rozdílných zařízení jsme k otestování dostali od společnosti Krup. V "klidovém stavu" naprosto obyčejná optická myš se po odkrytí podložky pro ruku promění v kombinovanou čtečku paměťových karet. Zařízení přitom díky standardizaci USB sběrnice a protokolu USB storage class nevyžaduje žádné ovladače. Kdekoli na cestách tedy myšku připojíme, ohlásí se do systému jako USB myš a po chvíli také jako disková jednotka zpřístupňující obsah jedné, právě vložené paměťové karty.
Myšková část zařízení pracuje s rozlišením 800 dpi, které jinak nabízí nadstandardní myši. Zpočátku to bude působit problémy s přílišnou citlivostí, po nastavení v systému je však chod velmi příjemný a hladký.
Čtečka, ačkoli uváděna jako "All in 1", postrádá slot pro stále ještě populární karty Compact Flash - do myši se prostě nevešel. To je asi její jediná větší nevýhoda, jinak je navržena rozumně a například v systému blokuje jen jedno písmenko pro všechny karty dohromady, což některé čtečky neumí.
Další, již drobnější výtka padá na upevnění krytu. V zavřené podobě dělá myš kompaktní a pevnou, v ruce nijak neskřípe. Pro otevření je však nutné vyvinout nezanedbatelný tlak a pak se kryt od těla myši zcela oddělí. Nějaká forma odklápěcího provedení by jistě byla vhodnější a z hlediska obsluhy pohodlnější.

BENQ PB2250

Prezentace na cestách

TYP PRODUKTU DLP Projektor
FYZICKÉ ROZLIŠENÍ XGA (1024 x 768)
SVĚTELNÝ VÝKON 2200 lm
KONTRAST 2000 : 1
VELIKOST OBRAZU 22" - 300"
POMĚR STRAN 4 : 3 nativní (16 : 9)
VSTUPNÍ KONEKTORY D-Sub, Cinch, S-Video, Audio
PODPOROVANÉ FORMÁTY NTSC, PAL, SECAM, NTSC 4.43, HDTV
HLUČNOST až 36 dB ROZMĚRY 238 x 86 x 180 mm
HMOTNOST 1,9 kg
VÝROBCE/POSKYTL BenQ
CENA VČ. DPH 33 600 Kč
ZÁRUKA 3 roky

Představujeme vám projektor střední třídy, určený především pro prezentace a časté přenášení mezi nimi. Přístroj totiž pochází z řady Mobile, která se vyznačuje menšími rozměry i hmotností. Projektor váží pouze necelé dva kilogramy, což je zhruba o třetinu méně, než tomu bývá u většiny podobných zařízení. Nativní rozlišení 1024 x 768, svítivost 2200 lm a kontrast 2000 : 1 zaručují lepší kvalitu obrazu. V nabídce vstupních konektorů nalezneme všechny běžné a potřebné vstupy včetně audiokonektoru, který umožňuje reprodukci zvuku na zabudovaném, pro prezentace dostačujícím 1wattovém reproduktoru.
Hlavní ovládací prvky jsou umístěny na horní straně projektoru. Tlačítka jsou doplněna třemi LED diodami, a to pro signalizaci provozu, přehřátí přístroje a poruchu lampy.
Přístroj je také vybaven zabezpečením (pomocí čtyřmístného hesla) proti manipulaci neoprávněnými osobami.
K projektoru je dodávána brašna pro pohodlné přenášení a kromě napájecího, USB a VGA kabelu se samozřejmě také dodává dálkové ovládání, pomocí kterého můžeme, díky přítomnosti USB rozhraní na projektoru, ovládat i samotnou prezentaci.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Dokumenty ke stažení

Komentáře

K tomuto článku dosud nebyly žádné komentáře přidány.

Komerční sdělení