Menu

První pohled - hardware

První pohled

OXYGEN MX 338 Rail

Zrcadlový přehrávač

TYP PRODUKTU: digitální hudební přehrávač
KAPACITA: 256 MB
DISPLEJ: OLED
PODPOROVANÉ FORMÁTY: MP3, WMA, WAV
ROZHRANÍ: USB 2.0
PŘÍSLUŠENSTVÍ: sluchátka, USB kabel, audiokabel, přívěsek
TYP BATERIE: AAA
VÝDRŽ BATERIE: 10 hod.
ROZMĚRY: 68 x 34 x 18 mm
HMOTNOST VČ. BATERIE: 48 g
VÝROBCE: O2
POSKYTL: HP Tronic
CENA VČ. DPH: 2 200 Kč
MP3 přehrávače Oxygen jsou známé především líbivým designem a OLED displejem. Výjimkou není ani Oxygen MX 338 Rail, jehož kapacitně nejmenší verzi jsme měli možnost vyzkoušet.
Asi nejzajímavější je na tomto přehrávači právě displej, který v místnosti září nádherně čitelnými znaky, ale na přímém slunečním světle toho na něm moc vidět není. Co se týče kapacity, jedná se o naprosté minimum, v případě zájmu o tento produkt doporučujeme 512MB nebo 1GB verzi, které jsou jen o málo dražší, ale praktičtější (cena 256MB verze je totiž podle nás až moc vysoká). Další zajímavostí je zasouvací USB konektor, který umožňuje připojení přehrávače k PC bez použití kabelu. Do některých USB portů jej však kvůli velikosti přehrávače nevtěsnáte, takže občas přijde vhod přiložený kabel. Při přenosu dat jsme naměřili rychlost cca 370 KB/s, což je pomalejší než standard USB 1.1, i když papírově se přístroj chlubí USB 2.0. Naše očekávání nenaplnilo ovládání přehrávače, které je úplně zrcadlově převrácené. Chcete-li totiž přehrávač ovládat pravou rukou, zjistíte, že v menu se pohybujete spodním tlačítkem nahoru a horním dolů a stejně nelogické je i ovládání hlasitosti. Co se týče přehrávání, nemáme výhrady, i když u takto drahého přístroje bychom čekali lepší sluchátka. Výhodou je přehrávání rádia, funkce nahrávání z rádia i záznamník.
Michal Bareš

GENIUS LOOK 315FS

Z pohledu míče

TYP PRODUKTU: webová kamerka
SENZOR: VGA (640 x 480) CMOS Image Sensor
FORMÁT A ROZLIŠENÍ VIDEA: AVI, až 640 x 480
FORMÁT A ROZLIŠENÍ FOTOGRAFIE: JPEG, až 1280 x 960
FORMÁT OBRAZU: RGB24, I420
SNÍMKOVACÍ FREKVENCE: až 30 fps
ROZHRANÍ: USB 1.1, 2.0
PODPOROVANÉ OS: Windows 98SE, ME, 2000, XP, Mac OS X
ROZMĚRY: 57 x 57 x 69 mm
HMOTNOST: 105 g
VÝROBCE/POSKYTL: Genius/100mega
ORIENTAČNÍ CENA VČ. DPH: 620 Kč
Přípravy na mistrovství světa ve fotbale jsou v plném proudu. Dokonce i na krabicích od cereálií narazíme na informace o tom, že se uvnitř skrývá nějaká hračka s fotbalovým motivem. Jak jsme se přesvědčili, u výrobců počítačových periferií tato horečka panuje také. Jedním z nich je i společnost Genius, kterou jistě není nutno představovat. Ta se tentokrát zaměřila na fotbalové fanoušky a přináší jim stylové produkty. Kromě počítačových myší představila také webkameru v podobě fotbalového míče. Look 315FS má však co nabídnout i ostatním, kteří fotbal třeba vůbec nesledují. Obrazová kvalita je na dobré úrovni. Při horších světelných podmínkách však stejně jako většina ostatních webových kamer na kvalitě dost ztrácí, v tomto ohledu jsme však tolerantní. Ke kamerce dostanete CD s ovladači a dvěma programy. První vám umožní pořizovat fotografie a videa nebo také sledovat, kdo se vám ve vaší nepřítomnosti plíží po pokoji. Druhý program je pak spíše pro pobavení. Snímaný obraz je podle vybraného modu zakomponován do animovaného prostředí, a pokud se vám zalíbí, můžete si pořídit snímek a rozeslat ho přátelům. Nastavení webkamery vám nabízí velkou škálu parametrů pro doladění obrazové kvality.
Jakub Larva

MITSUBUSHI XD205U

Šikovný promítač

TYP PRODUKTU: DLP projektor
TECHNOLOGIE: 0.55" single DMD čip
FYZICKÉ ROZLIŠENÍ: XGA (1024 x 768)
SVĚTELNÝ VÝKON: 2000 lm
KONTRAST: 2000 : 1
ZOOM/OSTŘENÍ: manuální
SVĚTELNÝ ZDROJ: 205 W
VELIKOST OBRAZU: 1 m - 7,6 m
POMĚR STRAN: 4 : 3 nativní (16 : 9)
VSTUPNÍ KONEKTORY: D-Sub, Cinch, S-Video, Audio 3,5 mm, USB
VÝSTUPNÍ KONEKTORY: D-Sub, Audio 3,5 mm
PODPOROVANÉ FORMÁTY: NTSC, PAL, SECAM, HDTV
REPRODUKTORY: 2 W mono
SPOTŘEBA: 280 W
ROZMĚRY: 261 x 87 x 218 mm
HMOTNOST: 2,4 kg
VÝROBCE/POSKYTL: Mitsubishi/AV MEDIA
ORIENTAČNÍ CENA VČ. DPH: 46 410 Kč
ZÁRUKA: 3 roky
Firma Mitsubishi je u nás známější jako výrobce aut než jako společnost zabývající se mimo jiné vývojem projektorů. Na poli prezentační techniky se tedy u nás jedná o zajímavou novinku a zájem o prověření kvalit tohoto přístroje byl veliký. Jedná se o projektor střední třídy za odpovídající cenu. Po designové stránce mu není co vytknout, spíše naopak. Při instalaci jsme narazili na první nedostatek v podobě nepohyblivé přední nožičky. Pokud budete chtít přední stranu trochu přizvednout, musíte sáhnout po nějaké podložce, například knížce. Kompenzace se však záhy dostavila formou příjemné nabídky vstupních a výstupních konektorů, zajišťujících velmi dobrou kompatibilitu. Společně s podporou technologie HDTV může tento projektor snadno sloužit také jako domácí "promítač". O tom svědčí i výdrž lampy, čítající 3000 hodin v ekonomickém režimu. Projektor je však určen především pro prezentační účely. K tomu mu dopomáhá automatická korekce lichoběžníkového zkreslení a hmotnost příjemných 2,4 kilogramu. Cílová skupina je tedy vcelku jasná. Projektor Mitsubishi XD205U se uplatní jako zařízení pro domácí zábavu nebo firemní prezentace. Ať už však zamíří kamkoliv, odvede jistě dobrou práci.
Jakub Larva


Dokumenty ke stažení