Menu

Bezplatný upgrade na Windows 10

Windows 10 jsou stále dostupná pro všechny 

Microsoft před 29. červencem 2016, tedy před koncem dostupnosti bezplatného upgradu počítačů s Windows 7 a 8 na nová Windows 10, až dramaticky naléhal na uživatele, aby tuto nabídku využili, a některým z nich dokonce Windows 10 instaloval bez jejich vědomí. Těsně před vypršením lhůty Microsoft opět potvrdil, že pozdější přechod na Windows 10 bude placený, ovšem s jedinou výjimkou: Windows 10 mohou i nadále bezplatně získat lidé s nějakým handicapem, používající asistenční technologie Windows pro usnadnění práce s počítačem. Jaké funkce se tím myslí? Například lupa pro zvětšení textu, virtuální klávesnice na obrazovce nebo třeba vysokokontrastní režim uživatelského rozhraní.

Nicméně, při aktualizaci Microsoft nijak nekontroluje, zda je ve Windows 7 či 8 některá z těchto funkcí aktivována, a samozřejmě ani to, zda je snad uživatel počítače skutečně nějakým způsobem handicapován. Výsledkem je tedy nijak neomezená dostupnost bezplatného upgradu na Windows 10. Zastavit vás může jen otázka na vaše svědomí, zda Microsoft trochu oklamete a využijete této (bezpochyby však záměrně připravené) mezery v systému.

Samotný upgrade začíná stažením nástroje Pomocník při upgradu na Windows 10 z webu Microsoftu, kde jej najdete pod odkazem bit.ly/2gp7bSh. Po svém spuštění zkontroluje aplikace kompatibilitu počítače a zahájí stažení potřebných dat a následný upgrade. Pro bezproblémový průběh přechodu na Windows 10 vám doporučujeme předem vypnout automatické aktualizace prostřednictvím služby Windows Update a rovněž dočasně deaktivovat antivirové programy.


Příbuzná témata: