Menu
CHIP Speedtest

PRÁVĚ V PRODEJI

Přehled připojení k internetu a VOIP operátorů

19.05.2008 15:27 | Pavel Trousil 0

PŘEHLED PŘIPOJENÍ K INTERNETU A VOIP OPERÁTORŮ

Chip vám již pravidelně přináší přehled nejlevnějších nebo nejvýhodnějších datových služeb. Ať už se jedná o surfování po internetu, nebo o volání přes VoIP, s námi budete mít přehled, která z vámi žádaných služeb je nejvýhodnější.

Nejvýhodnější Internet ADSL

Pozor! K 1. říjnu ruší GTS neomezené surfování a opět zavádí FUP. Kdo si zvykl na „sosání", bude se opět muset uskromnit. Třeba však GTS přijde s nějakou novinkou - nechme se překvapit.

Nejlevnější Internet ADSL

ADSL by měl v brzké době nabízet i operátor T-Mobile. Zatím se nebudeme pouštět do žádných spekulací, mohlo by však jít o konkurenceschopnou nabídku.

Internet přes kabelovou televizi

Karneval definitivně skončil, už je zde jen UPC. Nejde o nic nového -společnost UPC koupila Karneval již v loňském roce. Antimonopolní úřad měl však ke koupi připomínky a částečně UPC svázal ruce. Do konce letošního roku nesmí UPC měnit některé ceny služeb. Co však bude příští rok? Jak se asi zachová monopol? Můžeme jen hádat.

Vysokorychlostní mobilní Internet

V oblasti mobilního připojení je tentokrát spousta zajímavých novinek. U:fon rozšířil pokrytí, takže už je poměrně dobře konkurenceschopný. Operátor O2 zdražil některé své tarify, přesněji řečeno spojil více tarifů dohromady - s jedním tarifem je nyní možné používat všechny služby (GPRS, EDGE, HSDPA, UMTS i CDMA), cenu nechal jako u dražšího tarifu. Kdo chce levnější internet od O2, musí se spokojit s omezenou rychlostí. T-Mobile mírně navýšil FUP limity a více zpřehlednil své datové tarify. Jen u Vodafonu se nic nového neděje.

Nejvýhodnější VoIP operátoři

VoIP operátoři své ceny příliš nemění. Vyrůstá jich však jako hub po dešti a prakticky každý poskytovatel internetu nabízí i telefonování. Kvalita je ale velmi různorodá. Před pořízením služby požadujte vyzkoušení kvality. Obzvláště u bezdrátových spojů je kvalita telefonování přímo otřesná.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Dokumenty ke stažení

Komentáře

K tomuto článku dosud nebyly žádné komentáře přidány.

Komerční sdělení