Menu

Tipy a triky

Ideální kombinací pro zálohování je umístění nejdůležitějších dat zároveň do lokálního úložiště i do cloudu.

Jak by se vám líbila možnost přistupovat k vaší domácí síti nebo třeba obsahu vašeho domácího NAS serveru prostřednictvím veřejné Wi-Fi? Za tímto účelem si můžete zřídit vlastní VPN připojení. 

Zatímco dopad pravidelného čištění registru Windows na výkon počítače můžeme zpochybnit, mnoho dalších úkonů optimalizace se vyplatí provádět opakovaně. 

Lightpainting - neboli technika malování světlem - je ideální způsob, jak efektivně prezentovat objekty všech typů a velikostí. 

Majitelé iPhonů a iPadů velmi často zápasí s kapacitou úložiště svého mobilního zařízení. Speciální aplikace vám pomůže odstranit zbytečnosti.

Klasické bezpečnostní nástroje se zpravidla zaměřují na ochranu vašeho počítače před útoky zvenčí, takže například neobsahují funkce pro šifrování dat. My vám pomůžeme i s tímto prvkem zabezpečení. 

Pro natáčení krátkých videoklipů můžete použít smartphone. Pokud si k němu navíc pořídíte pár levných doplňků, budou vaše výtvory téměř profesionální. Poradíme vám, jak na to. 

Použijete-li techniku amerického fotografa Larryho Yusta, můžete si vytvořit působivý panoramatický snímek bez deformací a zkreslení perspektivy. 

NAS server je ideálním řešením nejen pro ukládání velkých objemů dat či celé hudební sbírky, ale může sloužit i jako jukebox, který se postará o hudební zábavu na vaší domácí party. 

Jednoduché a levné zařízení od Googlu zajistí propojení vašeho NAS serveru a mobilních zařízení s televizí ve vašem obýváku. Úvodní konfigurace Chromecastu je přitom velmi snadná.

Tipy, triky a praktické rady pro lepší využití hardwarových zařízení.

Video v režimu time-lapse: zdokumentovat mnohahodinovou událost můžete i v několikaminutovém dokumentu. Ukážeme vám, jak na to. 

Zdaleka ne všichni vývojáři aplikací pečlivě připraví své výtvory i na situaci, kdy se je chystáte z počítače odinstalovat. Výrobci počítačů zase zaplevelují nové stroje úplně zbytečným softwarem. Poradíme vám, jak se nepohodlných programů zbavit. 

Po běžném odinstalování nepoužívaných programů často v počítači zůstane spousta balastu. Abyste se aplikací zbavili do posledního kousku dat, budete potřebovat specializovaný nástroj.

Třídit, upravovat a prezentovat snímky v několika různých programech je velmi zdlouhavé a nepohodlné. Ideální je použít software, který zvládne všechny potřebné úkoly. 

Zmenšení velikosti souborů má svůj význam i v době velkokapacitních disků a úložišť i vysokorychlostního připojení k internetu.

Máte malé děti a rádi byste měli pod kontrolou způsob, jakým využívají počítač a internet? Nastavte jim přísná pravidla. 

Pro kvalitní fotografie předmětů nemusíte nutně použít profesionální světelné stany nebo boxy. Působivé snímky získáte i při použití lightboxu vlastní výroby. Ukážeme vám, jak na to.

S trochou trpělivosti, vody, pipety, makroobjektivu a skleněné desky lze pořídit opravdu originální snímky. Vodní kapky se dají využít jako vhodná a originální náhrada lupy.

Nejlepší tipy pro fotopříběh vašeho života.

<< <   1 2 3 ...   >>

Letošní Huawei MateBook D16 má kovové šasi a ohromný displej, přesto si zachovává překvapivě malé rozměry a hmotnost. Notebook je osazen 12.…

Monitor Philips 243B1JH je určen hlavně majitelům moderních notebooků s USB-C konektorem a omezenou portovou výbavou. Tu tenhle monitor dokáže…

Praktická krabička JVC RA-E981B kombinuje přijímač DAB+ s klasickým FM rádiem, díky možnosti připojení k Wi-Fi dokáže přehrávat internetová…
Komerční sdělení