Menu
CHIP Speedtest

Tipy a triky

Ideální kombinací pro zálohování je umístění nejdůležitějších dat zároveň do lokálního úložiště i do cloudu.

Jak by se vám líbila možnost přistupovat k vaší domácí síti nebo třeba obsahu vašeho domácího NAS serveru prostřednictvím veřejné Wi-Fi? Za tímto účelem si můžete zřídit vlastní VPN připojení. 

Lightpainting - neboli technika malování světlem - je ideální způsob, jak efektivně prezentovat objekty všech typů a velikostí. 

Majitelé iPhonů a iPadů velmi často zápasí s kapacitou úložiště svého mobilního zařízení. Speciální aplikace vám pomůže odstranit zbytečnosti.

Klasické bezpečnostní nástroje se zpravidla zaměřují na ochranu vašeho počítače před útoky zvenčí, takže například neobsahují funkce pro šifrování dat. My vám pomůžeme i s tímto prvkem zabezpečení. 

Použijete-li techniku amerického fotografa Larryho Yusta, můžete si vytvořit působivý panoramatický snímek bez deformací a zkreslení perspektivy. 

NAS server je ideálním řešením nejen pro ukládání velkých objemů dat či celé hudební sbírky, ale může sloužit i jako jukebox, který se postará o hudební zábavu na vaší domácí party. 

Jednoduché a levné zařízení od Googlu zajistí propojení vašeho NAS serveru a mobilních zařízení s televizí ve vašem obýváku. Úvodní konfigurace Chromecastu je přitom velmi snadná.

Po běžném odinstalování nepoužívaných programů často v počítači zůstane spousta balastu. Abyste se aplikací zbavili do posledního kousku dat, budete potřebovat specializovaný nástroj.

Třídit, upravovat a prezentovat snímky v několika různých programech je velmi zdlouhavé a nepohodlné. Ideální je použít software, který zvládne všechny potřebné úkoly. 

Zmenšení velikosti souborů má svůj význam i v době velkokapacitních disků a úložišť i vysokorychlostního připojení k internetu.

Pro kvalitní fotografie předmětů nemusíte nutně použít profesionální světelné stany nebo boxy. Působivé snímky získáte i při použití lightboxu vlastní výroby. Ukážeme vám, jak na to.

S trochou trpělivosti, vody, pipety, makroobjektivu a skleněné desky lze pořídit opravdu originální snímky. Vodní kapky se dají využít jako vhodná a originální náhrada lupy.

Na nově vznikající varianty škodlivého softwaru reagují výrobci antivirů s odlišnou rychlostí. Proč se tedy spoléhat jen na jedno antivirové řešení?

Aplikace typu Internet Security zajistí kompletní ochranu počítače před škodlivým softwarem a útoky z internetu. Jednu z nejlepších aplikací tohoto typu najdete na Chip DVD. 

Vyděračský software představuje zásadní kybernetickou hrozbu pro data ve vašem počítači. Poradíme vám účinnou ochranu.

Při fotografování impozantních konstrukcí zajistí neutrální filtr vyšší atraktivitu snímků. Kromě šedého filtru budete ještě potřebovat dálkové ovládání a stativ. 

Dříve či později se každé IT zařízení porouchá. Namísto toho, abyste je vyhodili a utráceli peníze za nové, je vhodnější a levnější je opravit. Ukážeme vám, jak na to.

Jeden motiv, a přesto mnoho zajímavých výsledků. Atraktivní abstraktní snímky vytvoříte velmi rychle pomocí LED lampičky s optickými vlákny a černého pozadí. 

Zálohování důležitých dat je nezbytný úkol, se kterým si ale snadno poradí kvalitní zálohovací program, po jehož úvodním nastavení se o bezpečí svých souborů už nebudete muset tolik obávat. 

<< <   1 2 3 ...   >>
TEST: Realme 5, třídenní výdrž na akumulátor

Po minule testovaném špičkovém modelu realme X2 Pro jsme se důkladně podívali také na opačný konec nabídky této nové značky na našem trhu, kde…

TEST: Honor Band 5, špičkový fitness náramek za výhodnou cenu

Pátá generace fitness náramku Honor Band přesvědčí nejen svou velmi konkurenční cenou. Boduje i dobrým displejem a přesnou funkcí sledování. <…

Když jsou plné disky: bezplatný nástroj přesune instalované programy

Stav zaplnění pevných disků není dobré riskovat, protože Windows pak mohou způsobovat problémy anebo trvale selhávat. Řešením může být…
Komerční sdělení