Menu
CHIP Speedtest

Trendy

Elektřina je palivem pro auta budoucnosti a prakticky žádné velké automobilce dnes v portfoliu nechybí elektromobil, nebo alespoň hybrid. Podívejme se, jaké modely vozů se chystají pro nejbližší roky. 

Jsou smartphony návykové? Zatímco experti bádají o závislosti na mobilních telefonech, tvůrci aplikací již docela dlouhou dobu používají psychologické triky, jak nás ještě více přitáhnout ke svým produktům. Možná je načase s tím začít něco dělat. 

Jen velmi málo oborů lidské činnosti prošlo během své existence tak rychlým a divokým rozvojem, jako počítačové hry, a to jak z hlediska technologií, tak z hlediska pohledu uživatelů. 

Komunikace měst s občany se od vývěsek posouvá na Facebook a od obecního rozhlasu k moderním, mobilním technologiím. 

Opravování porouchaných zařízení je zábava. Poradíme vám, jaké nástroje vybrat a jak postupovat při oživování různých typů elektroniky. 

Na podzim roku 1991 uvolnil student Linus Torvalds zdrojový kód nejznámějšího open-source systému
na světě.

Závod, v jehož cíli je neprolomitelný a stoprocentně zabezpečený internet, je nyní v plném proudu. Evropané jsou v této věci na čele pelotonu. 

Co se za uplynulý měsíc odehrálo v oblasti kybernetické bezpečosti.

Bezpečnostním expertům se podařilo prolomit několik vyděračských nástrojů a uživatelé tak mají šanci, že se jim podaří získat svá data zpět.

Civilní, nezávislý, bezpečný: evropský družicový navigační systém Galileo byl plánován jako alternativa k americkému vojenskému systému GPS. Z tohoto cíle už ale moc nezbylo. 

Kaleidoskop novinek za událostí za uplynulý měsíc.

Rozhovor s Chandrakantem Patelem, šéfem vývojových laboratoří HP Labs

Technologický gigant HP otevřel v Silicon Valley novou inovační laboratoř, ve které přicházejí na svět nové produkty této firmy. Chip tuto laboratoř navštívil a byl docela překvapen. 

V příštím roce můžeme opět očekávat řadu technologických novinek, včetně terabajtových SSD disků, nových magnetických pamětí, gigabitového LTE, nástupce Androidu, chytrých reproduktorů a mnoha dalších zařízení. 

V Silicon Valley by měl vzniknout nový svět. Tamní myslitelé ale ztratili půdu pod nohama. Jejich svaté sliby zatím svět nespasily, spíše se vzdalují od reality. Sní o samořiditelných vozech, o životě bez smrti a trojdimenzionálních supertunelech.

Výzkumníci chtějí u ohrožených lidí včas rozpoznat nástup deprese. Pomoci jim v tom mají data ze smartphonů. 

Deaktivace agresivního sledování, možnost vyhnout se geografickému omezení a bezpečné použití nezabezpečených Wi-Fi sítí - náš tříbodový plán vám umožní nerušené a bezpečné surfování po jakékoli síti.

Hotově, nebo kartou? Takto jednoduché jsou platby jen v kamenných obchodech. Nakupování na internetu oproti tomu nabízí mnohem více možností, jak zaplatit. Podívejme se, které jsou rychlé a zároveň i bezpečné. 

Události v oblasti bezpečnosti za uplynulý měsíc.

Stále více webů používá zabezpečený protokol HTTPS. Pro Google to ale není dost a rozhodl se spoléhat na technologii HSTS. 

<< <   1 2 3 ...   >>
TEST: Realme 5, třídenní výdrž na akumulátor

Po minule testovaném špičkovém modelu realme X2 Pro jsme se důkladně podívali také na opačný konec nabídky této nové značky na našem trhu, kde…

TEST: Honor Band 5, špičkový fitness náramek za výhodnou cenu

Pátá generace fitness náramku Honor Band přesvědčí nejen svou velmi konkurenční cenou. Boduje i dobrým displejem a přesnou funkcí sledování. <…

Když jsou plné disky: bezplatný nástroj přesune instalované programy

Stav zaplnění pevných disků není dobré riskovat, protože Windows pak mohou způsobovat problémy anebo trvale selhávat. Řešením může být…
Komerční sdělení