Menu

Co si přečtete příště

Co si přečtete příště

Chip 2/06 vyjde 27. 1. 2006
O čem si přečtete v únoru

TIPY A TRIKY PRO NERO

Nero, asi nejoblíbenější program nejen pro vypalování, už existuje v nové verzi s číslem 7. V příštím vydání tedy můžete očekávat zajímavé tipy a rady, jak s tímto novým programem efektivně pracovat.

VYŽDÍMEJTE Z NĚJ MAXIMUM

Pokud vám nestačí výpočetní nebo grafický výkon vašeho PC-miláčka nebo pokud prostě rádi experimentujete, přečtěte si náš srovnávací test nástrojů na přetaktovávání procesorů i grafických karet.

DIGITÁLNÍ FOTOAPARÁTY MNOHA KATEGORIÍ

V našich samostatných testech se vždy zaměřujeme na určitou, zpravidla přesně vymezenou kategorii výrobků, digitální fotoaparáty nevyjímaje. Pro uživatele, kteří by snad chtěli novoročních slev využít k zakoupení digitálního fotoaparátu, jsme však připravili rozsáhlejší přehled přístrojů, který pokrývá širší nabídku. Můžete si tak vybrat mezi stylovými fotoaparáty či přístroji s vysokým zoomem a nezapomněli jsme ani na nejvyšší kategorii kompaktních přístrojů.

ŠPIČKOVÉ NÁSTROJE PRO VAŠE FOTKY

Dobré a zadarmo – posbírali jsme pro vás ty nejlepší programy z freewarové scény. Pomocí těchto nástrojů a pomocí triků, které vám příště prozradíme, můžete své fotografie zpracovat a prezentovat stejně perfektně jako profesionálové.

ZÁCHRANA V NOUZI

I ten, kdo si dává velký pozor, si někdy může vymazat důležitá data. Ale ani to, že vysypete koš nebo mažete „se Shiftem“, ještě neznamená, že jste o data definitivně přišli. Při obnově však musíte být velice obezřetní a používat jen ty nejlepší nástroje. Chip se podívá, které programy jsou pro obnovu smazaných dat nejvhodnější.

LEVNÝ BAREVNÝ TISK

Pokud chcete tisknout barevně, můžete si pořídit buďto inkoustovou, nebo laserovou tiskárnu. Každá z nich má své výhody i nevýhody, takže podstatné asi budou především peníze – nejen kolik stojí tiskárna při nákupu, ale i o to, kolik stojí její provoz, tedy vytištěná stránka. Která tiskárna se vyplatí, to se pokusíme zjistit v našem testu.

PROJEKCE S PROJEKTORY

Ceny širokoúhlých televizí jsou stále vysoké, stejně jako touha po sledování filmů na větší ploše. V příštím čísle vám proto přineseme srovnávací test projektorů, jejichž ceny jsou daleko přijatelnější než ceny drahých televizorů.

TEST PROGRAMŮ PRO VIDEOTELEFONII

Příchod nové beta verze 2.0 programu Skype nás přesvědčil, že videotelefonie se pro uživatele stává stále běžnější záležitostí. Vybereme tedy nejlepší programy, jež vám mohou poskytnout vizuální kontakt s vašimi známými, kteří jsou třeba až na druhém konci světa. Společně s tímto testem v rubrice Komunikace vyzkoušíme webovou kamerku, bez které se videohovory neobejdou, a Bluetooth sluchátko, které vám volání ještě zpříjemní.

Pozn.: Redakce si vyhrazuje právo na případné změny.


Dokumenty ke stažení