Menu

Co si přečtete příště

Chip 4/06 vyjde 31.3.2006

O čem si přečtete v dubnu

FOTOLAB NA STOLE

Je to sice drahé, ale rychlé. Fotky pořízené digitálním fotoaparátem můžete snadno dostat na papír díky fotorealistickým inkoustovým tiskárnám. V nabídce je jich skutečně hodně - od těch jednoduchých minitiskáren s malým formátem (13 x 18 cm) až po profesionální, které vytisknou i fotografie formátu A3. Těchto tiskáren otestoval Chip celkem třicet sedm.

VŠE O PROGRAMU SKYPE

V předminulém Chipu jsme vám představili videomessengery a naším favoritem se stal program Skype 2.0. V příštím čísle se dočtete o tomto programu prakticky vše - rozebereme ho totiž do „posledního šroubku“. Naučíme vás, jak ušetřit!

MOBILNÍ INTERNET

Potřeba být neustále on-line je stále žádanější. Oslovili jsme naše mobilní operátory a otestujeme pro vás veškeré možné prostředky pro mobilní připojení k internetu. Půjde o připojení typu GPRS, EDGE, CDMA a UMTS a seznámíme vás se vším, co je pro vás v této souvislosti důležité, včetně zřizovacích a provozovacích poplatků.

SLEDUJTE TEP SVÉHO SYSTÉMU

Znát vlastní systém je velice důležité a některé informace mnohdy potřebujeme mít pro snadnou kontrolu stále po ruce. S potřebným nástrojem pro testování stability systému získáme i pěkný a užitečný doplněk pracovní plochy.

KOUZLA S DISKEM

Pro práci s diskem existuje řada nástrojů, které jsme vyzkoušeli a zhodnotili. Pomocí nich můžete měnit, vytvářet a mazat oddíly na disku, kontrolovat a zachraňovat data nebo vytvářet zálohy a obrazy disku. Do našeho testu se dostalo celkem šest softwarových produktů.

OUTLOOK EXPRESS VS. THUNDERBIRD

E-mailový klient od Microsoftu patří mezi běžnými uživateli k nejpoužívanějším programům. Na scéně se však objevil více než zajímavý soupeř, který může ohrozit jeho pozici. Co Thunderbird umí?

VIIV - DIGITÁLNÍ ZÁBAVA

O technologii ViiV jste už možná slyšeli, ale třeba úplně přesně nevíte, o co jde. V příštím vydání najdete o této intelovské technologii podrobnosti a také informace o tom, co je v jejím pozadí.

KOTOUČE SE SLONÍ PAMĚTÍ

Velikost aplikací se vzrůstajícími čísly verzí bobtná přímo geometrickou řadou a mezi uživateli se rozrůstají domácí kolekce filmů a fotografií. Pro jejich uchování v počítači slouží pevné disky, které je však nutné příležitostně inovovat. Ať si již tedy chcete pořídit nový počítač, nebo jen přestavět ten dosavadní, mohlo by se vám hodit připravované srovnání pevných disků. Zaměřili jsme se na moderní SATA jednotky v interním provedení, které za příznivou cenu nabízejí vysoký výkon i kapacitu.

NOVÝ FIREFOX

Firefox 1.5, který se nedávno objevil na internetové scéně, už nemá daleko k tomu, co si většina uživatelů představuje pod pojmem „ideální browser“. My vám ukážeme, co všechno tento program umí, a nabídneme vám několik tipů na jeho zdokonalení.

Pozn.: Redakce si vyhrazuje právo na případné změny.


Dokumenty ke stažení